Bulgar Heyetten Başkan Öz’e Dostluk Ziyareti

- Yorumlar

Bulgaristan Varna Hak ve Özgürlükler Partisi Kadın Kolları Başkanı ve beraberindeki heyetten Başkan Altınok Öz’e dostluk ziyareti

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü, Bulgaristan Varna Hak ve Özgürlükler (HÖH) Kadın Kolları Başkanı Uman Dubaz, Bulgaristan Varna Türk Kültür Derneği Başkanı İsmail Şükrü ve Folklor Derneği üyeleri ziyaret etti. Ziyarette Kartal Belediye Başkan Danışmanı Vasfiye Yılmaz da yer aldı.

Bulgaristan Varna Hak ve Özgürlükler (HÖH) Kadın Kolları Başkanı Uman Dubaz, Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 24. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Kartal’da bulunduklarını, bu kapsamda daha önceki dostlukları nedeniyle Başkan Altınok Öz’ü de ziyaret ettiklerini belirtti. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e kültürleri buluşturduğu ve kendilerine göstermiş olduğu ilgi, destek ve alakadan dolayı teşekkür etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Altınok Öz, “Sizler bizim Balkanlardaki temsilcilerimiz, elçilerimizsiniz. Kardeşlik içerisinde Bulgaristan’ın asli unsuru olarak inancınız ve kimliğinize bağlı kalarak yaşayacaksınız. Her toplum kendi geleneklerini göreneklerini yaşayabilmeli. Sizlerin bir zamanlar yaşadığı aynı sancıları ve acıları biz de kendi coğrafyamızda yaşıyoruz. Herkes kendi yaşadığı ortamda mutlu olabilmeli. Kültürünü sergileyebilmeli. Bu anlamda yaptığınız kültürel çalışmalar takdire şayandır. Kültürel çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum.” diye konuştu.
Bulgaristan Varna Hak ve Özgürlükler (HÖH) Kadın Kolları Başkanı Uman Dubaz ve Bulgaristan Türk Kültür Derneği Başkanı İsmail Şükrü, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür ederek yağlı boya bir tablo hediye ettiler.
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kültürel ilişkilerimiz ve sizlere olan desteğimiz hep devam edecek.” dedi.

BULGARİSTAN_VARNA_EKİBİ_BAŞKANI_ZİYARET (5)

x