Metin Uca, Kartallıları kahkahaya boğdu

- Yorumlar

Mizahi eleştiri yönüyle ön plana çıkan komedi ustası Metin Uca, Kartal Belediyesi’nin Aralık ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında “Hakuna Matata” adlı tek perdelik komedi oyunu ile Kartallı izleyicisiyle buluştu. Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Hakuna Matata” oyunu büyük beğeni topladı ve Metin Uca gösterisiyle Kartallıları kahkahaya boğdu.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve eşi Feray Öz, Başkan Yardımcıları Feyyaz Kaynak, Mustafa Fehmi Okay, Kartal CHP Kadın Kolları Başkanı Refika Öztürk, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, Belediye personeli ve Kartallı vatandaşlar komedi oyununa yoğun ilgi gösterdi.

“Hakuna Matata” Kartal’da sergilendi

Metin Uca’nın kendine özgü mizahi eleştiri üslubuyla, yaşadığımız gariplikleri anlattığı oyunu “Hakuna Matata”, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak Kartallılara sahnelendi.

Dev ekran görüntüleri eşliğinde, Türkiye’nin halleri ile ilgilenen herkesi “hiç bu tarafından bakmamıştık” dedirtecek sürprizlerle iki saat boyunca güldüren Metin Uca’nın “Hakuna Matata” adlı oyunu, günümüz Türkiye’sine, kahkahalar attıran bir pencere açıyor. Kimi zaman 2. kattan atılan buzdolabını tutamayan adamın bahanesi, kimi zaman köprünün yüksekliğini artırmak için yapılan kazı sonucu, dünyanın ilk girilemeyen benzin istasyonunun ortaya çıkışıyla seyirciyi, siyasilerin güldüren söz ve gariplikleri, ülkemiz ve insanı üzerine kahkahası bol bir yolculuğa çıkaran Metin Uca, “Hakuna Matata” ile Kartallı sevenlerini kahkahaya boğdu.

x