Metin Uca, Kartallıları Kahkahaya Boğdu

Mizahi eleştiri yönüyle ön plana çıkan komedi ustası Metin Uca, Kartal Belediyesi’nin Aralık ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında “Hakuna Matata” adlı tek perdelik komedi oyunu ile Kartallı izleyicisiyle buluştu. Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Hakuna Matata” oyunu büyük beğeni topladı ve Metin Uca gösterisiyle Kartallıları kahkahaya boğdu.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve eşi Feray Öz, Başkan Yardımcıları Feyyaz Kaynak, Mustafa Fehmi Okay, Kartal CHP Kadın Kolları Başkanı Refika Öztürk, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, Belediye personeli ve Kartallı vatandaşlar komedi oyununa yoğun ilgi gösterdi.

Metin Uca’nın kendine özgü mizahi eleştiri üslubuyla, yaşadığımız gariplikleri anlattığı oyunu “Hakuna Matata”, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak Kartallılara sahnelendi.

Dev ekran görüntüleri eşliğinde, Türkiye’nin halleri ile ilgilenen herkesi “hiç bu tarafından bakmamıştık” dedirtecek sürprizlerle iki saat boyunca güldüren Metin Uca’nın “Hakuna Matata” adlı oyunu, günümüz Türkiye’sine, kahkahalar attıran bir pencere açıyor. Kimi zaman 2. kattan atılan buzdolabını tutamayan adamın bahanesi, kimi zaman köprünün yüksekliğini artırmak için yapılan kazı sonucu, dünyanın ilk girilemeyen benzin istasyonunun ortaya çıkışıyla seyirciyi, siyasilerin güldüren söz ve gariplikleri, ülkemiz ve insanı üzerine kahkahası bol bir yolculuğa çıkaran Metin Uca, “Hakuna Matata” ile Kartallı sevenlerini kahkahaya boğdu.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, oyunun sonunda seyirciler tarafından büyük alkış alan Metin Uca’ya, üstün performansı ve yaşattığı güzel anlar için teşekkür etti. Başkan Altınok Öz, sahneye davet ettiği CHP Kadın Kolları Başkanı Refika Öztürk ile beraber, Metin Uca’ya çiçek ve Kartal heykelciği takdim etti. Metin Uca da kültüre, sanata ve sanatçıya verdiği desteklerinden dolayı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve Kartal Belediyesi’ne teşekkür etti.

METİN_UCA_TİYATRO_OYUNU_HAKUNA-MATATA (8)

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar