“Harflerin Büyüsü” adlı kaligrafi sergisi Kartallı sanatseverler ile buluştu

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan Aralık ayı programında Osman Kartaler’in “Harflerin Büyüsü” adlı kaligrafi sergisine yer verildi. Kartal Belediyesi Yeni Hizmet Binası fuaye alanında gerçekleştirilen sergiye; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak, Kartal Belediyesi birim müdürleri ve çok sayıda sanatsever vatandaş katıldı.

20 yaşlarında resim ve desen çalışmalarına başlayan Osman Kartaler’in şiir kaligrafi konseptinin 10’uncu sergisinde; ‘İkinci Yeniler Akımı’ öncülerinden Cemal Süreya, Turgut Uyar, İlhan Berk, Edip Cansever gibi duayen edebiyatçıların ve Cumhuriyet Dönemi’ne damga vuran bir çok usta şairin şiirleri ve sözleri, buluşuyor.

osman-kartaler-sergi

Kartaler, sergide sanatseverlere bastırmış olduğu ‘Harflerin Büyüsü’ kitapçığını ve Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak için hazırlamış olduğu Cemal Süreya’ya ait olan bir sözü takdim etti. Çalışmalarıyla Türk şiirine katkıda bulunmayı hedefleyen Osman Kartaler’in 100 ayrı tablodan oluşan sergisi, 17 Aralık Perşembe gününe kadar Kartal Belediyesi Yeni Hizmet Binası fuaye alanında sergilenmeye devam edecek.

x