Kartal’daki ilkokul öğrencilerine göz taraması

- Yorumlar

Kartal Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin, toplum yaşamına yönelik yürüttüğü projelerden biri olan çocuklar için “Gözde Önleyici Sağlık Taraması”na bu yıl da devam ediliyor.

Kartal Belediyesi ve Kartal Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği ile Kartal’da bulunan ilkokul öğrencilerine “Gözde Önleyici Sağlık Taraması”na Kartal Hasan Paşa İlkokulu ile başlandı. Göz taramasına; Kartal Kent Konseyi Başkanı İrfan Kurtuluş, Kartal Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hülya Çimen Koyun ve Kartal Kent Konseyi Genel Sekreteri Demet Songurtekin’in katıldı. Uzman doktorlar, öğrencileri üç kademeli muayeneden geçirdikten sonra tedavilerini gerçekleştirmek üzere gözlerinde sorun çıkan öğrencileri tespit etti.

Kartal Belediyesi ve Kartal Kent Konseyi’nin 2012 yılından beri birlikte yürüttüğü çalışma ile ilkokul 1. sınıf öğrencileri için Maltepe Üniversitesi Hastanesi’nde göz taraması gerçekleştiriliyor. 2012’den bu yana 3bin 800 öğrenci, kadın gönüllülerin de desteği ile göz taraması oldu. Göz taraması gerçekleştirilen öğrencilerin %36’sının gözünde sorun olduğu tespit edildi. Kartal Hasan Paşa İlkokulu’nda başlatılan göz taraması, Kartal ilçe sınırlarında bulunan diğer ilkokullar ile devam edecek.

x