Kartal Belediyesi Çalışmalarına Devam Ediyor

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde Kartal’ı yaşanabilir örnek bir kent yapmak için çalışmalarını sürdüren Kartal Belediyesi, ilçe genelinde alt ve üst yapı çalışmalarına devam ediyor. Kartal’ın 20 mahallesinde çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü, bu kapsamda geçtiğimiz ay boyunca yol bakım faaliyetlerine, asfaltlama çalışmalarından, altyapı çalışmalarına ve pek çok farklı alanda hizmetlerini sürdürdü.

2 bin 424 metrekare kilittaşı, bin 745 metre bordür yapıldı

Kartal Belediyesi teknik personelinin yerinde yaptığı tespit ve değerlendirmeler sonucu aciliyet durumları dikkate alınıp programlanarak Yol Yapım Amirliği’ne bağlı ekipler tarafından geçtiğimiz ay, muhtelif cadde ve sokaklarda bin 745 metre yol bordürü ve 112 adet ağaç dibi bordürü döşemesi yapıldı. Yapılan tamir ve tadilat ile yol açma ve benzeri çalışmalardan dolayı ortaya çıkan bin 913 metreküp moloz ve hafriyat toplandı. Yeni açılan ya da var olan yolların tamir ve bakımı için toplam 504 metreküp bypass, stabilize ve mıcır serildi. Bozulan ya da tamiri gereken kaldırımların yapım veya tamiri için 2 bin 424 metrekare kilittaşı döşendi.

Bin 880 metre asfalt kesimi yapılıp 5 bin 420 metre asfalt açıldı

Yol Yapım Amirliği’ne bağlı ekipler tarafından çeşitli cadde ve sokaklarda 1 adet kanal bacası, 37adet baca tamiri, 185 adet yeni yağmursuyu ızgarası, 604 adet yağmursuyu ızgara tamiri, yağmursuyu ızgara temizliği yapıldı. Cadde ve sokaklarda araçların kaldırımlara park etmesini önlemek amacıyla yerleştirilen sınır elemanlarından toplam 221 adet tamir yapıldı. Cadde ve sokaklarda 185 metre Yağmur suyu kanalı yapıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden gelen ve ilgili müdürlükçe belirlenen cadde ve sokaklara Yol Yapım Amirliği tarafından 12 adet çöp konteyner yeri yapıldı. Asfalt yollarda yapılan altyapı ve kazı çalışmaları için bin 880 metre asfalt kesimi ve 3 bin 547 metre tranşe kazısı olmak üzere 5 bin 420 metre asfalt açıldı.

Ayrıca Mavi Masa’ya gelen 171 başvurudan; 125’i için gerekli işlemler yapıldı, 44’inin işlemi ise devam ediyor.

FEN İŞLERİ FAALİYET (1)

FEN İŞLERİ FAALİYET (2)

FEN İŞLERİ FAALİYET (4)

x