Kartal Kara Kışa Hazır

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, kar yağışı için hazırlıklarını tamamladı. Kartal Belediyesi Fen İşleri ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün yaptığı kışa hazırlık çalışmalarıyla, ilçede olası bir kar yağışına karşı, yolların açık olması, ulaşımın aksamaması ve vatandaşların zorluk yaşamaması için gerekli tüm tedbirler alındı. Soğuk ve yağışlı havanın kendisini göstermesiyle birlikte Kartal Belediyesi, karla mücadele ekiplerini ve araç filosunu hazır hale getirdi. Kartal Belediyesi, kar yağışının olumsuz etkilerini önlemek amacıyla kar küreme, tuz serpme aracı, çok sayıda teknik ekipman ve personelle üç vardiya halinde hizmet verecek.

Depolar Tuzla Dolu

Olası kar yağışıyla birlikte hastanelere ulaşan yollarda, ana caddelerde, köprü ve kritik noktalarda kar temizliği ve tuzlama çalışmaları 24 saat devam edecek. Kartallıların şehir ulaşımının olumsuz yönde etkilenmemesi için Kartal Belediyesi, 250 ton tuzu deposunda hazır tutuyor. Aşırı soğukla beraber kar yağışının fazla olması halinde oluşabilecek buzlanmayı önlemek için hazır tutulan tuz, yollarda kazaların önüne geçmek için kullanılacak. Ayrıca 24 saat görev yapacak karla mücadele timleri, ana arterler ve ara yollarda kar ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yapacak.
Tüm Müdürlüklerle Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, olası kar yağışı ile ilgili Kartal Belediyesi’nin ilgili müdürlükleriyle bir toplantı yaptı. Fidan, toplantıda, kar yağışı gerçekleşmesi durumunda, ilgili birimlerin koordinatlı şekilde haberleşerek vatandaşlardan gelen ihbarları en kısa sürede cevaplamaları ve çözülmesi talimatını verdi.

Şikayetler Anında Değerlendirilecek
Kartal Belediyesi, kar nedeniyle yolların kapanması ve ulaşımın aksaması durumuna karşı bir ihbar hattı kurdu. Kartallılar, kar nedeniyle kapanan ya da buz tutan yolların tuzlanması için (0 216) 280 63 77 ve 280 63 41 numaralı telefonları arayarak ihbarlarını bildirebilecek. İhbarlar, karla mücadele ekipleri tarafından anında değerlendirilerek müdahale edilecek.

KAR HAZIRLIK (1)

KAR HAZIRLIK (2)

KAR HAZIRLIK (3)

x