Kreş öğrencileri ‘Mad Science’ ile hayal güçlerini ateşledi

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Kreşlerinde eğitim gören minikler, uluslar arası başarısı kanıtlanmış ‘Mad Science Eğitim Programı’ ile tanıştı. Çocukların bilimsel becerilerinin, sorgulamaya dayalı ve eğlenceli deneylerle kazandırılmasını amaçlayan Mad Science programı, Kartal Belediyesi’ne bağlı kreşlerde miniklerin büyük ilgisini çekti.

Kartal Belediyesi Kreşler Müdürlüğü tarafından, 11 mahallede bulunan kreşlerde organize edilen Mad Science Eğitim Programı ile ‘Hayal Gücünüzü Ateşleyin’ başlığı altında, kreş öğrencilerinin hayal gücünü canlandıracak çeşitli deneyler gerçekleştirildi. Çocukların; eğlenceli, etkileşimli, uygulamalı ve eğitsel etkinlik programlarıyla hayal gücünü ve merakını ateşleyerek, fen biliminin gerçekte ne olduğu ve yaşadığımız dünyayı nasıl etkilendiğinin öğretilmesine katkıda bulunmayı amaçlayan Mad Science programı, minikler tarafından ilgiyle karşılandı.

Kartal Belediyesi’ne bağlı 11 kreşte gerçekleştirilen etkinlikte Kartal Belediyesi Kreşler Müdürü Enif Yavuz Dipşar da yer aldı. Mad Science Eğitim Programı kapsamında görevli eğitmenler, 3 yaş grubu öğrencilere dinozorlar hakkında bilgi verdi. Dinozorların resimleri eşliğinde verilen bilgileri büyük bir dikkatle dinleyen minikler, daha sonra kumların arasına karıştırılmış olan oyuncak kemikleri, kendi çabalarıyla bularak fırçayla titizlikle temizlediler. Eğitmenler, 5 ve 6 yaş grubuna ise rüzgar gülünün nasıl çalıştığını anlattı, daha sonra onlara rüzgar gülü hediye etti. Mad Science Eğitim Programı ile Kartal Belediyesi kreşlerinde eğitim gören öğrenciler hem eğlenceli deneylerle fen bilimlerine yeni bir bakış açısı kazandılar, hem de keyifli zaman geçirdiler.

KRESLER MAD SCIENCE EGITIMI (5)

KRESLER MAD SCIENCE EGITIMI (7)

x