Anadolu Grubu’ndan Başkan Öz’e Ziyaret

- Yorumlar

Anadolu Grubu Şirketleri’nin Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Tuncay Özilhan, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti. Özilhan “Kartal, vizyon sahibi bir belediye başkanına sahip” dedi.

Anadolu Grubu Şirketlerinin Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Tuncay Özilhan, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Altınok Öz, Kartal’da hayata geçirdiği projeleri anlattı.

“Türkiye’de en iyi dönüşümü Kartal Belediyesi yapıyor”

Ziyarette Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Anadolu Grubu Şirketleri’nin Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Tuncay Özilhan ile beraberindeki heyete proje odasına gezdirdi. “Deprem Dönüşüm ve Yerinde Dönüşüm”ün Kartal’da nasıl uygulandığını anlattı. Deprem dönüşüm konusunda vatandaşlarla buluşarak sorunlara çözüm üretildiğini ifade etti. Deprem dönüşümünün Türkiye’de en iyi uygulandığı yerin Kartal olduğunu söyleyen Başkan Altınok Öz, şöyle konuştu: “Türkiye’de deprem dönüşümünde en şanslı olan yer Kartal’dır. Dönüşümün her türlü şeklini Kartal’da uyguladık. Türkiye’de en iyi dönüşümü yapan müdürlük de yine Kartal Belediyesi Deprem Dönüşüm ve Yapı Kontrol Müdürlüğü’dür. Ekibimiz, müdürlüğümüze müracaat eden her vatandaşa yardımcı oluyor. Kartal Belediyesi olarak dönüşüm isteyen herkese her türlü desteği sağlıyoruz. Deprem dönüşüm konusunda Kartal Belediyesi’nden üstün bir belediye daha görmedim. Bu konuda bizden daha iyisi yok.”

“Kartal’da dönüşümün kitabını yazdık”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, sitelerle yaptıkları toplantıları kayıt altına aldıklarını ve bu kayıtlardan yola çıkarak “Deprem ve Kentsel Dönüşüme Arkanızı Dönmeyin” adlı kitabı çıkardıklarını vurgulayarak şöyle devam etti: “2009 yılından itibaren sitelerle toplantılar yaptık. Halkı dinledik ve anladık. Bunun dönüşümcüler, belediyeciler ve şehir plancıları için önemli olmasının yanı sıra; dönüşümün sosyolojik tabanının incelenmesi açısından da önemi büyüktür. Yaptığımız bütün toplantıları kayıt altına aldık. O kayıtlardan çözümleme yaparak kitaplaştırdık. ‘Deprem ve Kentsel Dönüşüme Arkanızı Dönmeyin’ adlı kitabı çıkardık.”

“SED Raporu hazırlayan ilk belediyeyiz”

Proje Odası’ndan TAK Kartal’ın (Tasarım Araştırma Katılım) çalışma odasına geçen Başkan Altınok Öz ve Tuncay Özilhan, ekibin çalışmalarını yerinde izledi. TAK Kartal’ın; Kıyı Köşe etkinlikleri, Tak Gezici Otobüsü ve çalışmalarda gelinen son noktalar hakkında bilgi aldı. Kartal Belediyesi’nin Türkiye’de SED Raporu (Sosyal Etki Değerlendirme) hazırlayan ilk belediye olduğuna dikkat çeken Başkan Altınok Öz, yakın zamanda SED raporunun biteceğini söyledi. Son olarak; Kartal Belediyesi Sosyal Medya Grubu’nu ziyaret eden Özilhan, buradaki çalışmalar hakkında da bilgilendirildi.

“Kartal vizyonu geniş bir belediye başkanına sahip”

Anadolu Grubu Şirketleri’nin Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Tuncay Özilhan, Kartal’ın vizyonu geniş bir başkana sahip olduğunu ve Başkan Altınok Öz’ün çalışmalarını takdir ettiğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “ Kartal’da hayata geçen projeleri ve dönüşümü ilgiyle takip ediyorum. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, vizyon sahibi bir başkandır. Sayın Başkan’ın vizyon sahibi olması nedeniyle Kartal’da önemli ölçüde bir değişim olduğunu görüyoruz. Başkan Altınok Öz’e çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Ziyaretin sonunda Başkan Altınok Öz, Anadolu Grubu Şirketleri’nin Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Tuncay Özilhan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendisine teşekkür etti.

x