Eskiyen Yol Babaları Yenilendi

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol Yapım Amirliği, Hürriyet Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi üzerinde yer alan 400 adet eskiyen yol babalarının tamamını yenileriyle değiştirdi.

Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol Yapım Amirliği tarafından, mahalle, sokak ve caddelerde yer alan yol babaları kontrol edildi. Sökülüp kırılanların yerlerine yenilerini ekleyen ekipler, vidaları gevşemiş olanları sıkıp, yerinden çıkarılanları ise yeniden monte etti. Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, bu kapsamda Kartal’ın genelinde çalışmalar yaptıklarını belirterek eskiyen ve görüntü kirliliği oluşturan tüm yol babalarını yenileriyle değiştirdiklerini, ihtiyaç duyulan bölgelere de yenilerini yerleştirdiklerini belirtti.

Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, eskiyen babaları yenileriyle değiştirdiklerini, duyarlı vatandaşlardan da zarar verenlerin uyarılmasını beklediklerini belirtti. Yetkililer, özellikle bölgedeki esnafın dükkânlarının önünde bulunan yol babalarını korumalarını, araç yanaştırmak için babalara zarar veren kişileri uyarmalarını istediklerini söyledi.

YOL BABALARI YENİLENDİ (4)

x