Mühenislerden Başkan Altınok Öz’e plaket

- Yorumlar

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı Makine Mühendisleri Odası (MMO) İstanbul Şubesi, ‘Oda Gönüllüleri Gecesi’ düzenledi.

Gecede Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e ‘Toplumsal Yaşam Mücadelesi Onur Ödülü’ verildi. Birçok sivil toplum kuruluşunun katılım sağladığı gecede, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları’na da plaket takdim edildi.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin oda gönüllüleri için Taksim İnnpera Hotel’de düzenlediği törene Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Gülcemal Fidan, Mustafa Fehmi Okay, Ali Apaydın, Feyyaz Kaynak, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Efrayim Deveci katıldı.

Törende konuşan TMMOB Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Arslan, mühendisliğin diğer mesleklere göre insanla en ilişkili mesleklerden biri olduğunu söyledi. Arslan, Odaya katkı sağlayan kuruluşlara gecede kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

Başkan Altınok Öz’e Toplumsal Yaşam Mücadelesi Onur Ödülü

TMMOB Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Arslan’ın konuşmasının ardından söz alan Başkan Altınok Öz ise geceye katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek şöyle konuştu:” Kartal Belediyesi olarak iki dönemdir Makine Mühendisleri Odası ile asansör sözleşmesi yapıyoruz.
Asansör sözleşmesini özel sektördeki firmalarla da yapabiliriz; ancak mesleki bir örgütlenmenin ciddiyetini ve işbirliğini yaşamak istediğimiz için bu protokolü yaptık. Bunu İstanbul’da yapan ilk belediyeyiz. Asansörler ile ilgili ilçemiz sınırları içinde belli standartlar koyduk. Biliyorsunuz asansörcüler Kartal’da toplantı yaptılar. Onlar da önemli kararlar alıp bunları uygulamaya başladı.

“Kartal’a engel yok”
Hayata geçirecekleri projelerin önce insan odaklı olmasına önem verdiklerini belirten Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz: “Normalde asansör kapıları 80 cm’ye kadar değişiyordu. Ancak şimdi Kartal’da yapılacak olan bütün binalarda asansör kapıları 90 cm olacak.
Bunun nedeni ise; “Kartal’a engel yok” dememizdir. Her projede özel insanlarımızı düşünmek zorundayız. Tekerlekli sandalyeler 90 cm olduğunda rahatlıkla asansöre sığabiliyor. Ayrıca yeni binalarda engelliler için rampalarda yapılıyor.” dedi.
Konuşmaların ardından plaket törenine geçildi. TMMOB Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Arslan, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e plaketini takdim etti.

x