25 ilçe başkanı destek verdi adaylığını açıkladı

- Yorumlar

Önceki akşam Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın isimlerden Tunceli Milletvekil Gürsel Erol’un katıldığı bir toplantıdan sonra aday olacağını açıklayan Cemal Canpolat dün bunu resmiyete dönüştürdü. 26-27 Aralık tarihlerinde yapılacak İstanbul il seçimlerinde aday olacağını açıklayan Canpolat “sevgili dava arkadaşlarım” diye başladığı sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu bu sıkıntılı dönemde, Cumhuriyet’in kurucusu olan Cumhuriyet…

25 ilçe başkanı destek verdi adaylığını açıkladı

Önceki akşam Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın isimlerden Tunceli Milletvekil Gürsel Erol’un katıldığı bir toplantıdan sonra aday olacağını açıklayan Cemal Canpolat dün bunu resmiyete dönüştürdü.

26-27 Aralık tarihlerinde yapılacak İstanbul il seçimlerinde aday olacağını açıklayan Canpolat “sevgili dava arkadaşlarım” diye başladığı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu bu sıkıntılı dönemde, Cumhuriyet’in kurucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi, iç ve dış siyasetteki gelişmelere elbette ilgisiz değildir. Ülkeyi ve bölgeyi kana bulayan; hukuku ve adaleti keyfileştirirken, yoksulu daha yoksullaştırıp kendi zenginlerini yaratan AK Parti rejimine karşı güçlü bir mücadele gerekiyor.”

Kılıçdaroğlu ve parti yönetiminin AK Parti ile mücadele de üzerine düşene yaptığını ancak bunun yeterli olmadığını söyleyen Canpolat sözlerine şöyle devam etti:

“Ancak bu yeterli değildir… CHP, sadece genel merkezin çabalarıyla yetinemez. Bu mücadele örgütün tüm kademeleriyle yürütülmelidir. Ancak bu şekilde iktidar olabiliriz. Bu bağlamda CHP İstanbul örgütünün, daha inançlı, daha diri, daha güçlü, daha heyecanlı bir yapıya kavuşması şarttır. Partimizi iktidar yapabilmek için örgütün bir bütün olarak ayağa kalkması kaçınılmazdır. Özgür birey, örgütlü toplum, temelinde “önce insan” ve “önce emek” diyerek, bu sinerjiyi yaratmamız mümkündür. Bunu hayata geçirebilecek yetenekte kadrolarımız vardır. Buna bütün samimiyetimle inanıyorum. Halkın iktidarını kurmak, İstanbul’u yeniden CHP’nin kalesi yapmak, iktidar ateşini İstanbul’dan yakmak için arkadaşlarımın desteğiyle il başkanlığına talibim. Bu onurlu görev için örgütümüzden yetki istiyor ve kendimi partili arkadaşlarıma emanet ediyorum…”

Canpolat sözlerini “Yapabiliriz, birlikte başarabiliriz” diye sonlerken, 25 ilçe başkanı adına konuşan Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan; yaptığı açıklamada İl Başkanlığı için CHP Genel Başkan’ın yetkiyi ilçe başkanlarına devrettiği ve 25 ilçe başkanı bir araya gelerek Cemal Canpolat’ı desteklediklerini açıkladı.

Canpolat daha önce yaptığı açıklamalarda ilçe başkanlarının ve delegelerin desteği olmadan adaylık açıklaması yapmayacağını ifade etmişti. Canpolat’ın toplantısına bazı PM üyeleri ve çok sayıda partilinin de katıldı.

x