Kartal’da yapılan eylemde olaylar çıktı

- Yorumlar

Kartal’da yapılan eylemde 1 Polis Hafif Yaralandı, 8 Kişi Gözaltında..

Kartal’da dün akşam saatlerinde yıl dönümü yaklaşan Roboski Olayına ilişkin yapılmak istenen eylemde grup ile polis arasında çatışma yaşandı, göstericiler caddedeki çöp konteynerlerini yola devirerek ateşe verdi ve bir halk otobüsü de taşlandı, çıkan çatışmalar üst mahallelerde devam etti.

Gruba müdahale eden polis ekipleri 8 kişiyi gözaltına aldı. Olaylar sırasında 1 Çevik Kuvvet polisinin hafif yaralandığı öğrenildi.

Polisin TOMA ve zırhlı araçlarla müdahale ettiği grup ara sokaklara dağıldı. Cadde de, TOMA tarafından çöp konteynerlerinin çekilmesi sonucu yeniden ulaşıma açıldı.

Bu arada, müdahale sırasında 1 Çevik Kuvvet polisinin yaralandığı öğrenildi. Hafif yaralı polis Kartal Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı.

Öte yandan, 8 gösterici de gözaltına alındı. Zanlılar Emniyet’e götürüldü. Bu sırada, göstericilerin yakınları ile polis arasında tartışma oldu.

Taşlanan otobüsün sürücüsü ise “Saldırıp kırdılar camları. Kaçtık biz de. 20-30 kişi vardı otobüste. Otobüsü bıraktık kaçtık, kaçmasak bize de bir şey olabilirdi” dedi.

kartal-da-korsan-gosteri-1-polis-hafif-yarala-8007577_x_o

x