Kartal Adliyesi işçileri direnişe devam dedi

- Yorumlar

İstanbul Kartal’da bulunan Anadolu Adliyesi’nde taşeron olarak çalışan yemekhane ve çay ocağı işçilerinin Adalet Bakanlığı’na bağlı arabulucu heyet ile görüşmesinden işçiler adına olumlu sonuç çıkmadı. İşçilerin daha önce kabul etmediği “34 işçi dışında kalan işçiler geri alınsın, diğer işçilere iş bulalım” sözlü taahhüdü işçiler tarafından bir kez daha kabul edilmedi. Direnişe devam kararı alan işçiler teklife, “Bizi bölmeye çalışıyorlar. Bölünürsek önce ise alacaklar ardından hepimizi teker teker işten atacaklar” sözleriyle tepki gösterdi.

Evrensel’in haberine göre; Görüşmenin ardından konusan Dev-Turizm-İş Örgütlenme Daire Başkanı Ali Karabudak, “Arkadaşlarımız adliye çalışanıdır. Başsavcılık sözlü taahhütler veriyor. Arkadaşlarımız güvenceli ve örgütlü şekilde burada çalışmak istiyorlar. İş bulma gibi bir derdimiz yok” dedi.
İşçilere sabah saatlerinde destek ziyareti yapan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ise şöyle konuştu: “Arkadaşlarımız 3 aydır maaşlarını alamıyor. Başsavcılık adalet sarayını ticarethane gibi yönetiyor. Getirdikleri taşeron şirketler arkadaşlarımızın maaşlarını ödemiyor.”

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ise taşeron sistemine dikkat çekerek, “Taşeron sisteminin getirdiği sonuç budur. İsterse dünyanın en büyük adliyesinde olsun taşeron taşerondur” dedi..

x