Nazım Hikmet’in 111.Yaş Günü Büyük Etkinliklerle Kutlanacak

- Yorumlar

Edebiyatın büyük ustadı Nazım Hikmet, doğumunun 111. yılında Kadıköy’de yapılacak etkinliklerle anılacak.

Kadıköy nüfusuna kayıtlı Nazım Hikmet, belgesel gösterimi, panel ve 7 Şubat’a kadar sürecek “Nazım’ın Sanatı, Sanatçıların Nazım’ı” adlı sergi gösterilecek.

İlk etkinlik 12 Ocak cumartesi günü saat 14.00 de Gazeteci Yazar Can Dündar’ın hazırladığı Nazım Hikmet Belgeseli’nin gösterimi ile başlayacak. Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki Belgesel Gösterimi sonrası düzenlenen panelde ise Nazım Hikmet Kültür Sanat Vakfı başkanı Rutkay Aziz, Gazeteci Yazar Şair Ataol Behramoğlu, Yazar Orhan Karaveli ve Gazeteci Refik Erduran konuşacak.

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi ve Yapı Kredi Kültür Merkezi işbirliği ile düzenlenen Nâzım 111 yaşında – Nâzım’ın Sanatı, Sanatçıların Nâzım’ı Sergisi’nin açılışı ise Saat 18.00 de yapılacak.

Sergide Nazım Hikmet’i tuvallerinde en çok konu edinen ressamlardan İbrahim Balaban, Ömer Uluç, Mehmet Güleryüz, Tankut Öktem, Mehmet Aksoy Yalçın Karayağız ve Memet Güreli’nin de aralarında bulunduğu 36 sanatçının resim ve heykelleri de yer alıyor. .

Tarih: 12 Ocak Cumartesi saat 14.00

Yer: Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi – Haldun Taner Sk. No:11 Caddebostan-Kadıköy

x