Perşembe günü kar tatili bazı illerde devam edecek

- Yorumlar

İstanbul’da 2 gündür tatil olan okullar bugün açılıyor. Ancak Türkiye genelinde bazı illerde bugün kar tatili devam ediyor.

İşte tatil yaşanan iller:

VAN – ZONGULDAK – BARTIN – KARABÜK: Etkili kar yağışı nedeniyle Van merkez ve ilçelerinde, Zonguldak merkezle Ereğli, Alaplı, Gökçebey, Çaycuma ve Devrek ilçelerinde, Bartın’da, Karabük’te de yarın okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.

ELAZIĞ: Elazığ il merkezi ile Arıcak, Ağın ve Keban hariç diğer ilçelerde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda eğitime verilen aranın 1 gün uzatıldığı bildirildi.

Twitter’da İstanbul Açıklaması:

BOLU: Bolu’da da eğitime verilen araya yarın da devam edilirken, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamileler ile sağlık kurulu raporuyla belgelendirilmiş kronik hastalığı olan personelin yarın ve 11 Ocak’ta idari izinli sayılacağı belirtildi.

DÜZCE: Düzce’de de benzer şekilde yarın ve cuma günü eğitim yapılamayacak.

HAKKARİ: Hakkari’de kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.

KİLİS: Kilis’te de elverişsiz hava koşulları nedeniyle yarın eğitime ara verildi. Ayrıca valilikten yapılan açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli kamu personelinin de yarın izinli sayılacağı kaydedildi.

ORDU: Ordu’nun Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çaybaşı, Gölköy, Kabataş, Kabadüz, Korgan, Kumru, Ulubey, Gürgentepe ve Mesudiye ilçelerinde yarın ve Cuma günü eğitime ara verildi.

BİTLİS: Bitlis’te yatılı ilköğretim bölge okulları dışında, Bitlis merkez ile Tatvan, Hizan ve Güroymak ilçelerinde 2 gün, Ahlat, Mutki ve Adilcevaz ilçelerinde ise 1 gün eğitime ara verildi.

MARDİN – SİİRT – BİNGÖL: Kar yağışının etkili olduğu Mardin, Siirt ve Bingöl’de de yarın için eğitime ara verildi. Mardin ve Siirt’te kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacak.

TRABZON – GÜMÜŞHANE – RİZE: Trabzon’un bazı ilçe, belde ve köyleri, Gümüşhane’nin Kürtün ve Rize’nin İkizdere ilçesi ile merkeze bağlı 14 köyde yarın eğitime ara verilecek.

 

x