Kartal Belediyesi TSM Korosu’ndan Ata’mızın sevdiği Şarkılar ve Türküler konseri

Kartal Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Ocak ayı etkinlik programı kapsamında Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde Ata’mızın sevdiği Şarkılar ve Türküler konseri verdi. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören konsere; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak, Başkan Danışmanı Haydar Oğuz, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, Kartal Rumeli Mubadilleri Derneği üyeleri, Maltepe İlter Burak TSM Topluluğu üyeleri, Maltepe Halk Eğitim TSM Topluluğu, Pendikliler TSM Derneği üyeleri, Kalamış Musiki Topluluğu üyeleri, Pendik Bölge Hastanesi TSM Topluluğu üyeleri, saz yapım ustası Paki Öktem, Belediye personeli ve çok sayıda müzik tutkunu vatandaş katıldı.

“Konu Atatürk olunca her şey ne kadar da güzel oluyor”

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak, “ Kartal Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği, Kartal Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu ve çok değerli saz üstatları tarafından icra edilen “Ata’mızın Sevdiği Şarkılar ve Türküler” konserimizde etkinliğimizi onurlandırdığınız için siz değerli konuklarımıza, Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz adına hoş geldiniz diyor çok teşekkür ediyorum. Kartal’da geçtiğimiz 7 yılda Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz öncülüğünde kültür sanat adına çok sayıda proje uygulandı. Kültür sanat, sosyal belediyeciliğin olmazsa olmazıdır. Konu Atatürk olunca her şey ne kadar da güzel oluyor. Değerli saz ve söz sanatçılarımızın bizlere yaşattıkları ve yaşatacakları güzellikler için kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Şenol Özkal’ın sunumu ile başlayan program, orkestra şefi Şermin Niyazi yönetiminde; koristler Aliye Cana Çapanoğlu, Aysel Kazan, Beyhan Güven, Eser Derviş, Esra Karakuş, Eylem Çanacık, Fatma İnce, Filiz Bektaş, Lale Duman Akın, Mine Sarıkaya, Müzeyyen Erkılıç, Nilgün Ayka, Nilgün Termeli, Nurhan Menlikli, Nursel Doğaç, Nurten Kadaifçi, Sebahat Tokgöz, Seda Binatlı Serinoğlu, Selma Gürgöz, Semra Kalaç, Serap Saylan, Şadan Özsu, Sudiye Yörük, Şükran Şenol, Şükran Yılmaz, Yasemin Doğu, Yeliz Yeşilyaprak, İbrahim Sakçak, İlker Karapınar, Neçmi Demirsoy, Nejat Bektaş, Mehmet Özaytaç, M. Sadık Yılmaz, Mustafa Küsem, Tuğrul Kalaç, Ziya Akkaya yer alırken; saz sanatçıları kemanda Mehmet Erkoç, yaylı tamburda Mustafa Küsem, kanun Onur Güpgüp, ud Şükrü Özer, klarnet Zafer Cömert, ve ritim saz Varol Tezel’den oluşan koro, Ata’mızın sevdiği Türk Sanat ve Türk Halk Müziğinin birbirinden güzel eserlerini yorumladı. Koro ve solo olarak 20 eser seslendiren Türk Sanat Müziği Korosu sanatçılarına, konsere katılan dinleyiciler de eşlik etti.

Konserde Hab-gah-ı yare girdim arz için ahvalimi, Nihansın dideden ey mest-i nazım, Öyle bir afet-i yektayı emelsin, Mani oluyor halimi takrire hicabım, Cana rakibi handan edersin, Havada bulut yok bu ne dumandır, Yanık Ömer, Bülbül olsam konabilsem dallere, Bülbülüm altın kafeste, Olmaz ilaç sine-i sad-pareme, İzmirin kavakları dökülür yaprakları, Şahane Gözler Şahane, Ayağına giymiş sedef nalini, Kavakta turna sesi var, Kırmızı gülün ali var, Dayler dayler, Alişimin kaşları kare, Köşküm var deryaya karşı, Vardar ovası ve Pencere açıldı Bilal oğlan gibi birçok eser koro ve solo olarak seslendirildi. Kartal Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, konserin sonunda dinleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Konserin sonunda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak, orkestra şefi Şermin Niyazi’ye Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok adına çiçek takdim etti.

TSM KONSERİ (2)

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar