Sevgili Karım adlı tiyatro oyununa Kartal’da Yoğun İlgi

Kartal Belediyesi, Ocak ayı etkinlikleri kapsamında Kayra Şenocak’ın yazıp Emre Özkan’ın yönettiği “Sevgili Karım” adlı tiyatro oyununu Kartallı tiyatro severlerle buluşturdu. İstanbul Komedi Tiyatrosu’nun usta oyuncuları; Metin Yıldız, Merve Sevi, Dost Elver, Kayra Şenocak, İrfan Kangı, Kimya Gökçe Aytaç ve Berrak Güvem tarafından sahnelenen oyuna Kartallılar yoğun ilgi gösterdi. Bir kadın, bir erkek, bir avukat ve bir milyon dolar! Hepsi bir araya gelince ilginç olayların yaşandığı iki perdelik komedi oyunu Kartal Belediyesi Soğanlık Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluştu. Kartal Belediyesi tarafından ücretsiz sahnelenen oyun, izleyenleri kahkahaya boğdu.

Oyunu; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt, Kartal Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Yusuf Altay, Karyapsan Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Zorgül, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, Kartal Belediyesi Özel Kalem Müdürü Cem Çetin, Kartal Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Erdal Yıldırım ve salonu dolduran çok sayıda Kartallı ilgiyle izledi.

“Kartal, kültür ve sanatın merkezi haline gelmiştir”

Tiyatro oyununun sonunda sahneye çıkarak oyuncuları kutlayan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt: “ Öncelikle salonumuzu tıklım tıklım dolduran tiyatro sever halkımıza hoş geldiniz diyor, katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Kartal Belediyesi olarak kültür ve sosyal hizmetlerimiz yıl boyu devam ediyor. Tamamı ücretsiz olan etkinliklerimizde halkımızı tiyatroyla, türkülerle, sanat müziğiyle ve sanatın her dalıyla buluşturuyoruz. Kartal’da geçtiğimiz 7 yılda Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde kültür ve sanat adına çok sayıda projeyi hayata geçirdik. ‘Sosyal belediyeciliğin olmazsa olmazı kültür ve sanattır’ diyen Başkanımızın sanata ve sanatçıya verdiği değer ile Kartal, kültür ve sanatın merkezi haline gelmiştir. Sanatı, sanatçıyı ve kültürü sahiplenmek geleceği sahiplenmektir. Kayra Şenocak’ın yazdığı, Emre Özkan’ın yönettiği oyunu, İstanbul Komedi Tiyatrosu’nun usta oyuncuları çok güzel bir şekilde sahneledi.” dedi.

Oyunun sonunda tiyatro oyuncularına; böylesine keyifli bir oyunu Kartal halkıyla buluşturdukları için teşekkür eden Av. Hüsnü Yeşilyurt, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına kendilerine çiçek takdim etti.