Kartal’da “sağlık için hareket et” yürüyüşü

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün düzenlediği ve Kartal Toplum Sağlığı Merkezinin koordinasyonunda gerçekleşen “Sağlık İçin Hareket Et” temalı yeni yıl yürüyüşüne destek verdi. Kartallılar, yürüyüşe büyük ilgi gösterdi.

Yürüyüşe, Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Sevin Köker ve çalışanların yanı sıra Kartal, Pendik, Tuzla, Adalar ve Sultanbeyli Toplum Sağlığı Merkezlerinin başkanları ve çalışanları da katıldı. 9 Ocak Cumartesi saat 10.00’da Kartal Adalar Motor İskelesi’nde toplanan Kartallılar, sağlıklı bir yaşama destek olmak, hareket etmenin ve dengeli beslenmenin önemini vurgulamak için yürüdü.

Katılımın yoğun olduğu ve spor eğitmeni eşliğinde ısınma hareketleriyle başlayan yürüyüşte 7’den 70’e Kartallılar, havanın açık olmasından da faydalanarak hem keyifli bir yürüyüş gerçekleştirdiler hem de sağlıklı yaşama dikkat çektiler. Ellerinde “Sağlıklı beslen, hareket et, hayatına gelir lezzet” ve “Şişmanlık kaderiniz değil” gibi sloganların yer aldığı pankartlar taşıyan Kartallılar, yürüyüşü yine spor eğitmeninin yaptırdığı soğuma hareketleriyle noktaladılar.

x