Kartal Belediyesi okulları desteklemeye devam ediyor

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, ilçe sınırları içinde bulunan okullarda, öğrencilerin daha nitelikli bir ortamda eğitim alabilecekleri fiziksel şartları sağlamak için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Kartal halkına daha sağlıklı ve modern bir kent sunmak amacıyla yeni hizmet binaları oluşturan Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeleri Müdürlüğü ile birlikte; Sabri Taşkın Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitimi Merkezi, Nihat Erim İlkokulu, Süleyman Demirel Anadolu Lisesi, Cumhuriyet İlkokulu’nda tadilatta bulundu. Belediye ekipleri tarafından okulların bahçe duvarları ile iç ve dış duvarları boyanırken okulların eksik olan spor malzemeleri tamamlandı. Gerekli görülen okulların duvarları komple yıkılıp yeni duvarlar örülürken, kaldırım taşları yenilendi. Engelli öğrencilerin kullanımını kolaylaştıracak engelli rampaları inşa edildi.

Yerel yönetim olarak eğitime verilen desteğin önemine dikkat çeken Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “İlçe genelinde eğitim kurumlarına yönelik çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Okullarımızın fiziksel koşullarının iyileştirilmesine yönelik çok sayıda uygulamayı hayata geçirdik. Çocuklarımızın, gençlerimizin günlerinin çok büyük bir kısmını geçirdikleri okullarına spor ve sosyal alan desteği sağlayarak nitelikli ve verimli zaman geçirmelerini amaçlıyoruz.” dedi.

OKULLAR YENİLENİYOR (2)

OKULLAR YENİLENİYOR (3)

OKULLAR YENİLENİYOR (8)

OKULLAR YENİLENİYOR (12)

x