Zübeyde Hanım Kartal’da Anıldı

- Yorumlar

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, vefatının 93. yıl dönümünde Kartal Belediyesi’ne bağlı Atalar Merkez Kreş’te düzenlenen törenle anıldı. Törene Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, Kartal Belediye Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar, kreş sorumluları ile öğretmenleri katıldı. Törende konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Bu ülke kolay kurulmadı. Kuranlara minnet duygusuyla güzel bir gün geçirdik” dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte minikler, Atatürk ve Zübeyde Hanımın sevdiği şarkıları seslendirdi. Kartal Merkez Kreş öğretmenlerinin oluşturduğu koro, seslendirdiği Atatürk’ün sevdiği türkülerle büyük beğeni topladı. Zübeyde Hanımın hayatını konu alan sinevizyon gösterisini ilgiyle izleyen minikler, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün etrafında adeta sevgi çemberi oluşturdu.
Başkan Altınok Öz de miniklerin ilgisi karşısında onları kucakladı ve tek tek hepsiyle fotoğraf çektirdi. Törenin ardından konuşma yapan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Bugün Kartal Belediyesi’nin kreşinde Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı andık. Öyle bir evlat yetiştirdiği için minnet duygularımızı ifade ettik. Aydın bir Türk kadını oluşunu vurguladılar. Bu ülke kolay kurulmadı. Kuranlara minnet duygusuyla güzel bir gün geçirdik” dedi.

ZÜBEYDE HANIMI ANMA (10)

x