Emektar Satranç Şampiyonları Kartal’dan

- Yorumlar

Kartal Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği’nin işbirliği ile Kartal Balkan Göçmenleri Derneği’nde “2016 İstanbul Emektarlar Satranç İl Birinciliği Turnuvası” gerçekleştirildi.

Turnuvaya; Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve aynı zamanda Kartal Belediyespor Başkanı Halil Şener, Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Rıza Öney, Balkan Göçmenleri Derneği (Balgöç) Başkan Yardımcısı Nihat Öztürk, Balkan Göçmenleri Derneği (Balgöç) eski Başkanı Olcay Özgün katıldı.

28 usta satranççının katılımı ile 5 tur düzenlenen turnuva sonunda 65 Yaş Üstü İstanbul Emektarlar İl 1.si Kartal Belediyespor’dan Salih Muratoğlu olurken, 50 Yaş Üstü İstanbul Emektarlar İl 1.liği ise Uğur Mumcu Spor Kulübü’nden İsmet Sancak’ın oldu. 50 ve 65 yaş üstü iki kategoride gerçekleştirilen şampiyonada ustaların mücadeleleri beğeni ile izlendi. Kartallı satranç emektarları, müsabakalardaki başarılı performanslarıyla her iki kategorinin de şampiyonluğuna ulaştı.

“Kartal’da satranç, Başkan Altınok Öz sayesinde yaygınlaşmıştır.”

Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve aynı zamanda Kartal Belediyespor Başkanı Halil Şener yaptığı konuşmada; Satrancın, Kartal’da Başkan Altınok Öz sayesinde sevilip yaygınlaştığını belirterek şöyle konuştu: “ Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz, sporun her dalına olduğu gibi satranca da önem verip büyük destek sağlıyor. Başkan Altınok Öz’ün satranca verdiği önem sayesinde Kartal’da bu spor dalı sevilip yaygınlaştı. Satranç, Kartal’da çok gelişti. Katıldığımız turnuvalarda şampiyonlar çıkartıyoruz. Bu da bizleri çok memnun ediyor. Kartal adeta satrancın merkezi durumuna gelmiştir.” dedi.

Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Rıza Öney ise konuşmasında: “Başta Kartal Belediye Başkanı Sayın Op. Dr. Altınok Öz’e ve Kartal Belediyesi’ne satrancın bu denli büyümesinde vermiş oldukları destekten ötürü ne kadar teşekkür etsek azdır.” dedi.

50 YAŞ ÜSTÜ DERECESİ 65 YAŞ ÜSTÜ DERECESİ
1. İSMET SANCAKLI 1. SALİH MURATOĞLU

2. SALİH MURATOĞLU 2. EYÜP ATAR

3. GÜRCAN KÖFTECİOĞLU 3.İBRAHİM BAPOĞLU

EMEKTAR SATRANÇ ŞAMPİYONLARI KARTAL’DAN (5)

x