Liseler Arası Ulusal Kısa Film Yarışması’na Başvurular Başladı

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim Tasarımı Bölümü, 26-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleştireceği Liselerarası Ulusal Kısa Film Yarışması’na tüm lise öğrencilerinin katılımını heyecanla bekliyor. “Benim Kültürüm” temalı yarışmaya son başvuru tarihi 1 Nisan 2016.
Liselerarası Ulusal Kısa Film Yarışması, bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Güneydoğu Avrupa Sinema Okulları Birliği (SEECS) Kısa Film Festivali ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Yarışmaya katılan öğrenciler, SEECS Uluslararası Kısa Film Festivali’nde yurt dışından gelen üniversite öğrencilerinin filmlerini de izleme şansı kazanacak. Aynı zamanda ön elemeyi geçen öğrencilerin filmlerinin de özel gösterimi gerçekleştirilecek.
Türkiye’deki tüm lise öğrencilerinin katılımına açık olan yarışmada başarı kazanan filmler için birincilik ödülü 3 bin TL, ikincilik ödülü 2 bin TL, üçüncülük ödülü ise bin TL olarak belirlendi. Yarışma için detaylı bilgiye http://www.seecs.org/benimkulturum adresinden ulaşılabilir.