Ayşe öğretmen ifade verdi

- Yorumlar

Beyaz Show’da “çocuklar ölmesin” dediği için hakkında soruşturma başlatılan öğretmen Ayşe Çelik ifade verdi ve “Kendi istediğim ve irademle yaptığım bir konuşmaydı. PKK’nın yapmış olduğu hiçbir eylemi kesinlikle tasvip etmiyorum” dedi.

Beyaz Show’a bağlanarak “çocuklar ölmesin” dediği için hakkında “terör” soruşturması bağlatılan öğretmen Ayşe Çelik ifade verdi.

Milliyet’ten Musa Kesler’in haberine göre, Dicle Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Öğretmenliği bölümü mezunu olduğunu belirten Çelik, ifadesinde şunları söyledi:

“Terör örgütünün faaliyetlerini meşru göstermek gibi bir amacım yoktu. Terör propagandası yapma amacım da yoktu. Çalışıyor olmasam da mesleğim öğretmenlik. Konuşmalarım saptırıldığını ve örgüt propagangadası yapmışım gibi bir hava oluşturulduğunu düşünüyorum. Kendi istediğim ve irademle yaptığım bir konuşmaydı. PKK’nın yapmış olduğu hiçbir eylemi kesinlikle tasvip etmiyorum. Bunları televizyonda söyleyemedim. Söz konusu eylemler nedeniyle ben de mağdur oldum. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum.”

Ayşe Çelik, 8 Ocak’ta Kanal D’de yayımlanan “Beyaz Show” adlı programa telefonla bağlanarak bölgede yaşanan çatışmalar ve sokağa çıkma yasaklarına isyan ederek “çocuklar ölmesin” demişti. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı Çelik hakkında, İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı ise programın sunucusu Beyazıt Öztürk hakkında “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla soruşturma başlatmıştı.

Diyarbakır’daki soruşturma “yetkisizlik” gerekçesiyle Bakırköy’e gönderildi. İki soruşturma birleştirilerek Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülecek. Soruşturma kapsamında Beyazıt Öztürk’ün de ifadesinin alınacağı öğrenildi.

x