Devlet Bahçeli ameliyata alındı

- Yorumlar

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kalp ameliyatı geçirdiği öne sürülmesinin ardından partiden açıklama geldi.

DHA’nın aktardıklarına göre, Kocaeli’de özel bir hastanede kalp ameliyatı olan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sağlık durumunun iyi olduğu ifade edilmişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kalp ameliyatı olduğuna dair haberler Ankara kulislerini hareketlendirdikten sonra Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak Bahçeli’nin kalp ameliyatı değil anjiyo olduğunu söyledi.

Doğan Haber Ajansı’nın öne sürdüğü haberde, Bahçeli’nin Kocaeli’nde özel bir hastanede ameliyat olduğu ve durumunun iyi olduğu iddia edildi. Haberler üzerine açıklama yapan parti kaynakları, olayı yalanlayarak ‘uydurma’ olarak niteledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin özel bir klinikte kontrol anjiyosu yaptırdığını kaydetti:

“Daha önceden planlanan bu tedavi süreci başarıyla tamamlanmıştır. Sayın Genel Başkanımızın sağlık durumu iyi olup, istirahat halindedir. Medyada yer alan spekülasyona dayalı haberlerin gerçekle bağı olmayıp, bu tip haberlerin dikkate alınmaması önemle rica olunur.”

x