BKM Mutfak’ın Dağılma Sebepleri Tartışılıyor

- Yorumlar

Metin Yıldız, canlı yayında dağılmadan bakın kimi sorumlu tuttu. Mesut Yar’ın CNN Türk’te Burada Laf Çok’a konuk olan oyuncu Metin Yıldız, BKM Mutfak ekibinin dağılma sürecini anlattı.

Metin Yıldız BKM’nin dağılmasının sorumluluğun büyük kısmının Yılmaz Erdoğan’da olduğunu ima etti.

DEVE YÜKÜ PARA YAPTIN DİYORLAR

Mesut Yar: İki senede deve yükü para yaptı diyorlar.

Metin Yıldız: Gerçekten var mı öyle bir şey?

Mesut Yar: Var bak, Allah çarpsın yazıyorlar…

Metin Yıldız: O deve nerede? Yükü nerede? Bir bulursam var ya…

Mesut Yar: “İki yılda büyük servet yaptı” diyorlar ama magazin siteleri daha çoğu. Şu şey meselesine bir netlik getirelim. İlk ağızdan duymuş olalım. Sen mutfak ekibinin kalfası, ya da usta diyelim, biriydin. Sonuç itibariyle orada şeflik yapıyordun; Büyük şef de Yılmaz Erdoğan’dı. Fakat o büyük mutfak, ne diyelim uyumlu mutfak bir anda dağılıverdi. Ne oldu? Dağıldı mı? Her koyun kendi bacağından mı asılır?

MUTFAK DEVAM ETMİYOR ÇÜNKÜ…

Metin Yıldız: Ayrılan bir ekip oldu, ama kalan da bir ekip var. Onlar orada devam ediyor.

Mesut Yar: Mutfak devam ediyor mu? Bir Mutfak var mı?

Metin Yıldız: Mutfak devam etmiyor. BKM Mutfak kapatıldı. Öğrenciler yok, alım yok şu an bildiğim kadarıyla. Orası kapandı. Dağılma süreci ise şöyle. Bir çok arkadaşımız skeç oynamaktan sıkıldı. Yıllar geçtikçe… Üç buçuk sene yaptık biz onu, her hafta çok yoğun bir tempodaydık. İmkansızı başarıyorduk. Biz her hafta bir oyun çıkarıyorduk. Çok zor bir süreçti. Yıprattı… Tıkandı… Zaten son dönem ne yapsak ne yazsak diye o kadar düşünüyorduk ki… Böyle bir tekrara başladık. Sonra aşağıdan gelen yeni bir ekip oldu.

Mesut Yar: Bi’de pis geliyorlardı anladım kadarıyla…

USTA O DÖNEM ÇOK DA HAKİM OLMADI

Metin Yıldız: Onlar bizim geçtiğimiz süreçten geçmediler. Biz 4 sene eğitim aldık. Ama ne yapılacağını pek de bilmeden gelişti proje. Kendi iç dinamikleriyle. Sahneye, televizyona sonra taşındı. Hızlandırılmış turla yanımıza gelen arkadaşlar bize adapte olamadı. Biz sahnedeki küpün onlara aslında televizyon olduğunu söylemeye çalışırken, bizim mizah anlayışımızı çok anlamadılar. Oradan da sekteye uğrayınca ekip dağıldı. Şimdi ustanın bize bırakıp kenara çekilmesiyle bir düzensizlik oldu. Usta, bunlar tamam götürüyorlar projeyi, ben yeni şeyler yapayım diye başladı projeye, galiba çok da onun istediği gibi gitmedi. Film yapmaya yöneldi… Usta da o dönem olaya çok hakim olamadı.

Mesut Yar: Yılmaz Erdoğan’dan bahsediyorsun?

Metin Yıldız: Tabi. Dolayısıyla dağılma süreci başladı.

Sabah : http: //www.sabah.com.tr

x