Maltepe’de caz rüzgarı

- Yorumla

Türkiye’nin ilk kadın caz bestecisi, ünlü piyanist Ayşe Tütüncü ile gitarist Emre Karabulut, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahne aldı.

Eserlerinde farklı müzik alanlarını kaynaştıran Türkiye’nin ilk kadın caz bestecisi, ünlü piyanist Ayşe Tütüncü ile gitarist Emre Karabulut, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahne aldı.

Maltepe Belediyesi’nin ocak ayındaki kültür sanat etkinlikleri kapsamında Maltepeli müzikseverler için ücretsiz gerçekleştirilen konserde, Ayşe Tütüncü Emre Karabulut Dörtlüsü’ne kontrbasta Ekin Bilgin, davulda Hakan Kılıçoğlu eşlik etti.

Dörtlü, Ayşe Tütüncü’nün 1983’te yayımlanan ilk albümünden başlayıp, 2005’te yayımlanan Panayır adlı albümünün de aralarında bulunduğu albümlerinden “Girit’e Mektup”, “Bir Şeyin Hikayesi” adlı eserlerinin de yer aldığı çalışmalarından örnekleri, bestelediği eserleri Maltepeliler için seslendirdi.
Konserde elektrogitarıyla sahne alan Emre Karabulut’un iki bestesi de, grup tarafından yorumlandı. Cazın coşkusunu ve heyecanını ritimleriyle buluşturan dörtlü, Maltepeli caz tutkunları için Amerikalı caz gitaristi ve besteciler John Scofield, Pat Metheny ile Fransız caz piyanisti Michel Petrucciani’nin eserlerinden örnekleri de sundu.

x
Yorumlar