6. Ödüllü Uğur Mumcu Yol Koşusu 24 Ocak’ta Kartal’da yapılacak

- Yorumlar

Demokrasi şehidi, araştırmacı – gazeteci Uğur Mumcu’nun anısına düzenlenen 6. Uğur Mumcu Yol Koşusu, bu yıl da Kartal’da gerçekleştirilecek. Kartal Belediyesi’nin düzenlediği ve her yıl yüzlerce sporcunun katıldığı Uğur Mumcu Yol Koşusu’nun 6.’sı, 24 Ocak 2016 Pazar günü 10.00 – 13.00 saatleri arasında Kartal Uğur Mumcu Mahallesi’nde yapılacak.

Türkiye’nin Her Yerinden Sporcular Uğur Mumcu İçin Koşacak

Lisanslı veya amatör tüm sporcuları ve halkı 6. Uğur Mumcu Yol Koşusu’na davet eden Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ” Mumcu, 22 yıl önce hain bir saldırıyla katledildi. Mumcu’nun adını yaşatmak ve yeni neslin de onu daima hatırlamasını sağlamak amacıyla her yıl bu koşuyu düzenliyoruz. Her bireyin Uğur Mumcu’yu, dolayısıyla Mustafa Kemal Atatürk’ü bilmesi için çalışıyoruz. Onları bilenler var oldukça Cumhuriyet yıkılamaz” dedi.

24 Ocak Pazar günü saat 10.00’da Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünden start alacak koşuya kayıt yaptırmak isteyenler, www.ugurmumcuyolkosusu.com ve www.kartal.bel.tr adresi üzerinden veya Uğur Mumcu Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’ne başvurabilirler.

6. Uğur Mumcu Yol Koşusu’nda tamamı asfalt olan 5 km’lik parkurda ter dökecek tüm yarışçılara
katılım madalyası verilecek. Genel klasman kadınlar ve erkeklerde dereceye girenlere ise para ödülü verilecek.

ÖDÜL SIRASI BÜYÜKLER GENÇLER
BİRİNCİ 1000TL 750TL
İKİNCİ 750TL 500TL
ÜÇÜNCÜ 500TL 250TL

6. UĞUR MUMCU KOŞUSU

x