Çocuk Gelişim Merkezleri’nde ‘İngilizce eğitim projesi’ başlatıldı

- Yorumla

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü’ne bağlı Merkez, Begüm Yavuz, Kordonboyu, Atalar Şube, Cumhuriyet 1, Cumhuriyet 2, Uğur Mumcu, Gümüşpınar, Soğanlık Yeni, Soğanlık Orta ve Hürriyet Çocuk Gelişim Merkezleri’nde ‘İngilizce eğitim projesi’ başlatıldı. Okul öncesi eğitim alanında büyük bir atılım olan İngilizce Eğitim Projesinin ilk eğitimi Merkez Çocuk Gelişim Merkezi’ndeki ilk ders ile başladı.

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü’ne bağlı 11 Çocuk Gelişim Merkezi’nde başlatılan İngilizce Eğitim Projesi ile 4, 5 ve 6 yaş grubu öğrencilerine yönelik önemli bir adım atıldı. Yabancı öğretmenler, uzman pedagoglar ve drama eğitmenlerinden oluşan eğitim kadrosu, projede drama tekniği ile dil eğitimini birleştiren iletişim tekniğini kullanıyor. Dil eğitiminin ders olmaktan çıkarılarak çocukların anlayabileceği ve katılabileceği interaktif bir çalışma haline getirilmesini içeren İngilizce Dil Eğitimi Projesi yoğun ilgi gördü.

“Çocuk beyni doğru verilen bilgiyi unutmaz”

Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar projeyle ilgi bilgi vererek şöyle konuştu: “6 yaşına kadar insan beyni neredeyse gelişiminin büyük bölümünü tamamlar. Çocuk beyni, uygun ve doğru biçimde verilen dil eğitimlerini depolar ve hayatı boyunca unutmaz. Öğrencilerin okuma yazma öğrenmeden önce birden fazla dili birbirine karıştırmadan ana dili gibi farklı dillerde öğrendiğini gözlemleyip, deneyimleyen konunun profesyonelleri ile çalışmaktan ve İngilizce eğitimini bilimsel olarak ele almaktan ötürü mutluyuz.”dedi.

“Daha bilimsel İngilizce eğitimi”

Kreşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay ise “Kreş öğrencilerimizi 21. yüzyılda gelişmiş ülkelerinin standartlarına taşımak bizim birinci önceliğimizdir. Kreşlerimiz sürekli bir değişim ve devinim içinde. Dünyayı, çocuk eğitim metotlarını yakından takip ediyoruz ve en kısa süre içinde belediyemizin kreşlerinde uyguluyoruz. Kreşlerimize olan yoğun ilgi de işimizi ne kadar iyi yaptığımızın en büyük göstergesi. Pedagog ve psikologlar aracılığı ile İngilizce eğitimlerimizi daha bilimsel temellere oturtarak, dili iletişim aracı olmaktan çıkarmadan doğru kodlanma yöntemleri ile birden fazla anadili oluşturma hedefinde ilerliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

“Çocuklarımız İngilizce konuşacak”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün çocuklara ve eğitime verdiği önemin göstergesi olan İngilizce eğitim atılımı, velilerin de takdirini topladı. Konuyla ilgili konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz “ Farklı diller öğrenmenin en doğru zamanının ana dili öğrenme yaşı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Atalarımızın söylediği gibi ağaç gerçekten de yaş iken eğilir. Küreselleşen dünyayı takip edebilmek, bir parçası olabilmek, ileride iyi bir iş sahibi olabilmek, bilim insanı olabilmek vb için artık İngilizce konuşmak şart. Kreşlerimizde eğitim alan çocuklarımızın eğitimlerinin kalitesini önemsiyor, en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.”dedi.

x
Yorumlar