Maltepe Belediyesi hiç durmadan hizmete devam

- Yorumlar

Belediye araçları 2015 yılında 8 milyon kilometre yol katetti.

Maltepe Belediyesi’ne bağlı araçlar, 2015 yılı içerisinde 6 bin 550 sefer gerçekleştirerek, 8 milyon kilometre yol yaptı. Okulların açılmasıyla başlayan ücretsiz servisler de büyük ilgi, gördü.

Sosyal belediyecilik kapsamında çalışmalarına hız kesmeden devam eden Maltepe Belediyesi’ne bağlı araçlar belediye çalışmaları, dernek, kamu kuruluşları, spor kulüpleri, cenazeler ve etkinlikler için 2015 yılı içerisinde 6 bin 550 sefer gerçekleştirerek, 8 milyon kilometre yol katetti. İl dışına götürülen 1468 cenaze için katedilen mesafe, 454 bin kilometre oldu.

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SERVİS
Okulların açıldığı eylül ayıyla birlikte başlayan ve büyük ilgi gören ücretsiz öğrenci servisi uygulaması kapsamında da araçlar, 37 bin 180 kilometre yol yaparak, öğrencileri okullarına ulaştırdı.
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “İlçemizin öncelikli sorunu olan öğrencilerimizin ücretsiz servislerle okullara ulaştırılması noktasında belediye olarak elimizden geleni yaparak, bir uygulama başlattık. Bu uygulamayla lise öğrencilerini ücretsiz biçimde okuldan eve, evden okula taşıdık.
Bu anlamda müdürlüğümüz bünyesinde özverili çalışmalarını sürdüren ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ayrıca ilçemizdeki cenazeleri kendi cenazelerimiz gibi sahiplenerek, vefat edenlerimizi topraklarıyla buluşturduk, memleketlerine götürdük” dedi.

x