Mustafa Koç hayatını kaybetti!

- Yorumlar

Beykoz Devlet Hastanesin’den Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’ne nakledilen Koç’un hayatını kaybettiği öğrenildi.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç geçirdiği kalp krizi sonrası yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hastaneye ziyaret için giden iş adamı Yılmaz Ulusoy Mustafa Koç için ‘Allah rahmet eylesin’ dedi.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı, işadamı Mustafa Koç, bu sabah spor yaptığı sırada geçirdiği kalp krizi nedeniyle Beykoz Devlet Hastanesi’ne acil olarak kaldırıldı. Solunumu durmuş halde hastaneye getirilen Koç’a 40 dakika süren yeniden canlandırma müdahalesi uygulandı. Koç, ilk müdahalenin ardından Beykoz’a getirilen helikopterle Amerikan Hastanesi’ne sevk edildi. Koç’un tedavisi sürüyor.
Koç kalp krizi geçirmesinin ardından hastaneye kaldırılma ve tedavi süreci şöyle işledi:

SAAT: 08.10: BEYKOZ DEVLET HASTANESİ’NE GETİRİLDİ
Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Süleyman Erdoğdu tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi :

“Sayın Mustafa Koç Sabah sporu esnasında fenalaşıp düşmesi üzerine spor hocası ve yakın koruması tarafından ilk yardım desteği almaya başlamış. Acil 112 ekibi çağrılmış. 15 dakika sonra Beykoz Devlet Hastanesi Aciline saat 08.10 da ulaştırılmıştır. Hasta ilk geldiğinde siyanoze, asistoli (morarmış, oksijensiz kalmış) halinde idi, acilen entübe edilerek resistasyon (kalp masajı, solunum desteği) başlandı. 1 saat sonra Amerikan Hastanesi’nden gelen kendi doktor ekibiyle birlikte, kalp akciğer pompasına bağlanarak saat 10.10 da hastanemizin acilinden ambulansla alınarak helikopterle Amerikan Hastanesi’ne sevki sağlandı ” denildi.

SAAT 10.29: KOÇ HOLDİNGTEN AÇIKLAMA
Koç Holding’ten 10.29’da yapılan açıklamada, “Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa V. Koç, rahatsızlanarak tedavi altına alınmıştır. Tedavisi devam etmektedir. Gelişmelere ilişkin açıklama yapılacaktır. ” denildi.

SAAT: 10.38: MUSTAFA KOÇ’U TAŞIYAN HELIKOPTER AMERIKAN HASTANESI’NE İNDİ
Koç Grubu’na bağlı AW139 tipi helikopter Sabah 09.27’de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan havalandı. Beykoz Devlet Hastanesi heliportuna inen TC-HVK tescilli helikopter, buradan Mustafa Koç’u alarak Nişantaşı’nda bulunan Amerikan Hastanesi’ne uçtu. Helikopter saat 10.38’de hastanenin çatısında bulunan heliporta indi.
Mustafa Koç’un tedavisi sürerken, eşi Caroline Koç, babası Rahmi Koç, kardeşi Ali Koç hastanaye geldi. Çok sayıda aile üyesi ve dostu da hastaneye koştu.
Bu arada, Amerikan Hastanesi’nden kalkan helikopter Üsküdar istikametine uçup geri dönüş yaptı.

MİDE KÜÇÜLTME AMELİYATI VE BY PASS OLMUŞTU
Mustafa Koç bir süre önce mide küçültme ameliyatı olmuştu. 2002’de ABD’de sağlık kontrolünden geçtiğinde kalbine giden 3 damarının tıkalı olduğu saptanmış ve ameliyat edilmişti. 1960 doğumlu olan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, İsviçre Lyceum Alpium Zuoz ve ABD’de George Washington Üniversitesini bitirdi. 2003’ten bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu başkanlığı görevinde bulunuyor. Golf , binicilik, havacılık ve scuba ile ilgili alanlarda aktif sporcu olan Koç İngilizce ve Almanca biliyordu. Evli ve iki kız çocuk babası olan Mustafa Koç, Fenerbahçe Spor Klübü kongre üyesi.

HASTANEYE ZİYARETÇİ AKINI
MUSTAFA Koç’un kaldırıldığı Amerikan Hastanesi’ne çok sayıda ziyaretçi gitti. Koç ailesinin yakın aile dostları Sema Doğan ve kızı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Ümit Boyner’in de aralarında bulunduğu iş dünyasından bir çok isim, Mustafa Koç’un müşahade altında tutulduğu hastaneye geldi.

MUSTAFA KOÇ KİMDİR?
1960 doğumlu Mustafa Koç, İsviçre’de Lyceum Alpinum Zuoz (1980) ve ABD’de George Washington University (1984) mezunu. 4 Nisan 2003’ten beridir Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyor.
Koç Holding’den yapılan açıklamada, Mustafa Koç’un tedavisinin devam ettiği belirtildi.

x