500T ile Kadıköy’e gittiler

- Yorumlar

Tuzlaspor bugünkü Fenerbahçe maçı için Kadıköy’e 500T ile geldi. Futbolcular, teknik heyet ve yöneticiler akbil bastı.

2. Lig ekibi Tuzlaspor, Türkiye Kupası’nda bu akşamki Fenerbahçe maçı için Kadıköy’e 500T hatlı otobüs ile geldi.

Futbolcular, teknik heyet ve yöneticileri taşıyan otobüs Tuzlaspor Tesisleri’nden, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’ne doğru 18.15 gibi hareket etti. Takım futbolcuları otobüse binerken akbil kullandı.

Otobüs 17.30’da Tuzla Stadı’na geldi ve son hazırlıklarını yaparak takımı beklemeye başladı. Tesislerden çıkan kafile 500T’ye binmeye başladı. Kalabalık medya ekibini gören futbolcular hayatlarında ilk kez bu kadar ilgi gördüklerini itiraf ettiler.

En uzun hat olarak bilinen ve efsane 500T diye anılan hattın otobüslerinden biri ile Fenerbahçe maçına giden Tuzlaspor’u çok sayıda basın mensubu takip etti.

AMACIMIZ ALT LİGLERİN HALİNİ DİLE GETİRMEK

Tuzlaspor Kulüp Başkanı Ahmet Çabuk otobüsün hareketinden önce yaptığı açıklamada; ‘Amacımız sıkıntı çeken kulüplere dikkat çekmek, alt liglerin hallerini dile getirmekti. 500T yıllardır hayatımızın bir parçası. Maça giderken bu hatla gidelim dedik, farkındalık oluşturalım dedik. Futbol kulüplerinin içinde olduğu ekonomik zorluğa, ligler arasındaki ekonomik gelir gider farkına dikkat çekmek için bu proje geldi aklımıza. Bunun için böyle bir yola çıkmış olduk. Bunu gerçekleştirdik, inşallah amacımıza ulaşırız’ şeklinde konuştu.

Tuzlaspor Başkanı Ahmet Çabuk; ‘Dikkat çekmek için böyle bir uygulama yaptık. Oyuncuların akbili var. Hepsinin akbili vardı. Bayadır Belediye otobüslerine binmiyorduk güzel oldu. Daha önce böyle bir olay yaşamadık. Maddi sıkıntıları göz önüne getirmek için yapıyoruz’ dedi.

x