Kamer Genç için Kartal Cem Evinde taziye defteri açıldı

Eski CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç için, Kartal cemevi’nde taziye defteri açıldı. Genç’in cenazesi yarın burada yapılacak törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Tunceli’ye uğurlanacak.

Türk siyasetinin en renkli simalarından biri olan ve 76 yaşında hayatını kaybeden Kamer Genç için pazar günü saat 14.00’te Kartal Cemevi’nde düzenlenecek cenaze töreni öncesinde, taziye defteri açıldı. Genç ailesini yalnız bırakmayan ve tüm cenaze organizasyonunu üstlenen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanı sıra, Kartal Cemevi’ne gelen çok sayıda vatandaş duygu dolu anlar yaşadı.

Vatandaşlar, “Milletin Vekili” yazılı ve üzerinde Kamer Genç’in fotoğrafı bulunan masa üzerindeki taziye defterine, duygularını yazdı. Eşi Sevim Genç de, taziyeleri kabul etti.

TBMM’de 6 dönem milletvekilliği yapan Genç’in cenazesi yarın saat 14.00’te, Kartal Cemevi’nde düzenlenecek tören sonrasında memleketi Tunceli’ye gönderilecek. Pazartesi günü ise Tunceli Cemevi’nde saat 10.00’da, Nazimiye Cemevi’nde de saat 12.00’de yapılacak törenlerin ardından, vasiyeti üzerine Ramazan Köyü’nde toprağa verilecek.


İHA