Servis şöförleri plakalarını bekliyor

- Yorumlar

İstanbullu servis işletmecileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 ay önce hayata geçirilmesi için talimat verdiği servislere özel plaka uygulamasının hayata geçirilmesini bekliyor.

İstanbul Umumi Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası’na (İSAROD) bağlı binlerce servis işletmecisi bugünlerde heyecanlı bir bekleyiş içinde. Servis işletmecileri başta Ankara olmak üzere birçok şehirde uygulanan servislere özel plaka uygulamasının İstanbul’da da hayata geçmesini bekliyor.

PLAKAYA SEÇİM RÖTARI İSAROD
Başkanı Hamza Öztürk, geçen 25 Mayıs 2015 günü düzenlenen “Cumhurbaşkanı Türkiye Esnafıyla Buluşuyor” başlıklı toplantıda bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın servis şöförlerinin plaka taleplerinin yerine getirilmesi için bizzat kameraların önünde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a talimat verdiğini ve bu sözünü farklı platformlarda hatırlattığını belirterek, “Esnafımız 10 aydır bu sözün yerine getirilmesini heyecanla bekliyor. İstanbul’da toplamda 56 bin servis işletmecisi var.
Seçim süreçlerinden dolayı bize verilen sözün hayata geçirilmesi gecikti. Başta Ankara olmak üzere birçok büyükşehirde servislere plaka uygulaması bulunuyor. Artık en çok servis işletmecisinin olduğu İstanbul’da bir an önce hayata geçirilmesi en büyük dileğimiz” dedi.

ÖZTÜRK: “KAÇAĞI ÖNLER, KONTROLÜ SAĞLAR!”
Öztürk, mevcut sistemde kaçak servis yapanların hem sektöre zarar verdiğini hem de vergi kaybına neden olduğunu belirterek, “Plaka uygulaması sektördeki denetimi arttıracak, kaçağı önleyecektir. Böylece hem namusuyla çalışan insanların gelir kaybına uğramasını engelleyecek hem de devleti vergi zararından koruyacaktır.

Yanlış yapan esnafın plakasının iptali gibi müeyyedeler de olacağından otokontrol daha da artacak arada yanlış yapanların da elenmesi kolay olacağından sektöre tam anlamıyla denetim gelecektir” diye konuştu.

x