Kartal’da bankamatik fareleri yakalandı!

İstanbul Kartal’da vatandaşların kartlarını kopyalamak için ATM’lere düzenek yerleştiren çete, yakayı ele verdi. Şimdiye kadar 150’den fazla kart kopyaladıkları tespit edilen kolay yoldan zengin olma niyetindeki hırsızlar kıskıvrak yakalandı.

Şubat 2020’de İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda, ihbar edilen bazı ATM’lerde incelemeler yapıldı. Kopyalama aparatı ve düzenek yerleştirildiği tespit edilen ATM’lerle ilgili yoğun bir takip yapılırken, soruşturma kapsamında çete mensubu 5 kişi yakalandı.

Kopyalama düzeneği ile kartları kopyaladıkları, kameralar ile de şifrelere ulaştıkları tespit edilen ATM çetesi, çok sayıda kopya kart, pos cihazı, cep telefonu ve düzenekle birlikte yakalandı.

En Son ATM Fareleri Yakalandı Haberleri

İstanbul Kartal’da bankaların ATM’lerine düzenek yerleştirerek çok sayıda vatandaşın kartlarını kopyalayan bankamatik fareleri polis tarafından yakalandı.

Ocak 2016’da Hürriyet Mahallesi’nde bir banka ATM’si çevresinde dolaşan şüphelilerin olduğuna yönelik bir ihbarı değerlendiren polisler, şüphelilerin üstlerini aramak istedi. Bunun üzerine kaçmaya başlayan şahıslar kısa süren bir kovalamacanın ardından yakalandı.

Kаrtаl İlçе Emniyеt Müdürlüğü Asаyiş Bürо Amirliği’nе gеtirilеn A.G vе T.K. isimli şаhıslаrın üzеrindе yаpılаn аrаmаdа çоk sаyıdа bаnkаmаtik kаrtı, yаpıştırıcı, tоrnаvidа vе kаrt kоpyаlаmаk için kullаndıklаrı çеşitli düzеnеklеr еlе gеçirildi.

Zаnlılаrın Kаrtаl’dа bаnkаmаtiklеrе yеrlеştirdiklеri düzеnеklе çоk sаyıdа kаrtı kоpyаlаdığı bеlirlеndi. İfаdеlеri аlınаn zаnlılаr, аdliyеyе sеvk еdildi.