Girişimcilik Destek Birimi’nden Kartallı kadınlara tam destek

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, Kartal Kadın Kooperatifi ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı işbirliği ile yürütülen ‘Dar Gelirli Kadınlar İçin Girişimcilik Destek Birimleri Projesi’ kapsamında hizmet veren Girişimcilik Destek Birimi, Kartal’da girişimci kadınlara el uzatmaya devam ediyor.Girişimcilik eğitimlerine kayıtlar devam ederken, bu eğitimlerden yararlanan kadın sayısı gün geçtikçe artıyor.

2015’in Aralık ayında uygulanmaya başlayan girişimcilik eğitimlerinden şu ana kadar 42 kadın yararlandı. Atalar Halk Kütüphanesi ve Kurs Merkezi; Girişimcilik Destek Birimi’nin,kendi işini kurmak isteyen kadınlarla buluşmasında önemli bir rol oynuyor. Merkez, çeşitli kurslara katılan ya da bölgede ikamet eden kadınlara, hem mekanlarınıhem de sahip olduğu imkanları sunarak girişimcilik eğitimlerinekatılabilmelerini sağlıyor. Bu fırsat sayesinde girişimci kadınlar, üretimlerini nasıl değerlendirebileceklerini ve iş fikirlerini hayata geçirmek için nasıl bir planlama yapmaları gerektiği konusunda birlikte fikir üretme fırsatına sahip oluyorlar.

Girişimcilik Destek Birimi ‘Uzman Buluşturmaları’ Gerçekleştirecek

Girişimcilik Destek Birimi,Ocak ayında Hürriyet Mahallesi Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’nde ve Atalar Halk Kütüphanesi Kurs Merkezi’nde yeni girişimci adayı kadınlara yönelik girişimcilik eğitimlerine devam ederken bir yandan da ‘Uzman Buluşturmaları’ gerçekleştirmeye başlayacak. Bu buluşmalar sayesinde, geçtiğimiz yıldan beri eğitimleri başarıyla tamamlayan ve kendi küçük işlerini başlatan girişimci kadınlar, yaptıkları veya yapmak istedikleri iş özelinde sorularını, konunu uzmanlarına sorabilecekler.

Girişimcilik Destek Birimi’nden Nasıl Yararlanabilirsiniz?

İş hayalini gerçeğe dönüştürmek isteyen kadınlar, toplam 9 saatten oluşan girişimcilik eğitimlerine katılmak ve danışmanlık almak üzere Girişimcilik Destek Birimi’ni arayabilirler. Eğitimler, mahallelerden gelen talep yoğunluğuna göre Kartal’ın çeşitli mahallelerinde düzenleniyor. Girişimcilik eğitimleri ile;

• ‘Girişimcilik’, ‘Finansal Okuryazarlık’, ‘Ürün Geliştirme’ ve‘Pazarlama’ eğitimlerine katılabilir,
• Kadın Ürünleri Pazarı’nda el emeği ürünlerinizi sergileyebilir,
• Ürün Geliştirme/ Tasarım ve Pazarlama Atölyelerine katılabilirsiniz.
• Bilgilendirme toplantılarına katılarak bölgenizdeki kadınlara sunulan girişimcilik destekleri, kurumların bu konuda verdiği hizmetler ve yereldeki iş fırsatları hakkında bilgi edinebilir, özel sektör temsilcileri ve örnek kadın girişimcilerle buluşarak deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.
• Birebir Danışmanlık (Mentor Toplantıları) hizmeti alabilirsiniz. İhtiyacınız doğrultusunda; satış, pazarlama, e-ticaret, internet üzerinden satış, işyeri açmanın yasal prosedürleri, kayıtlılık, muhasebe, fiyatlandırma, maliyet hesaplama gibi birçok konuda ilgili kurumların uzmanlarından birebir danışmanlık alabilirsiniz.

Girişimcilik Destek Birimi İletişim Bilgileri:

0 216 280 64 05

Hürriyet Mahallesi Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi, Kartal Kadın Kooperatifi Ofisi, Kat 5

KADIN GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ (1)

KADIN GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ (2)

x