Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan Başkan Öz’e ziyaret

- Yorumlar

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil ve Başkan Vekili Mustafa Ekşi Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette; Kartal Belediyespor Genel Müdürü Halil Şener, Sosyal ve Yardım İşleri Müdürü Sedat Ertekin ile Kartal Belediyespor Kız Voleybol Takımı da hazır bulundu.

“Kartallı gençlerin ve sporcuların hedefi olmalı”

Konuşmasında sporun önemine değinen Başkan Altınok Öz, sporcuların bir hedefi olması gerektiğini belirterek şöyle konuştu: “Kartal Belediyesi olarak sporu ve genç sporcuları destekliyoruz. Kartallı sporcular kendilerine bir hedef koyup bu hedef doğrultusunda ilerlemeli. Kartal’ı sevmeli ve özümsemeliler. Kartallı gençleri hayatın önemli noktalarında görmek bizleri gururlandırıyor. “Kara Patlıcan” müzik grubunda bateri çalan Burak adında bir çocuk vardı. Kartal Belediyesi olarak festivallerde sahneye çıkardık. Burak, yarışmalara girerek derece elde etti. Daha sonra Burak’ı çok izlenen bir televizyon dizisinde gördük. Aynı zamanda üniversite de okuyor. Bugün Burak Türkiye’de tanınan bir sanatçı. Kartallı çocukları hayatın belirli noktalarında görmek bizleri gururlandırıyor.”

“Yelken sporu karar verme mekanizmasını geliştirir”

Görüşme sırasında yelken sporunun önemine de değinen Başkan Altınok Öz, yelken sporunun bireyin karar verme mekanizmasını güçlendirdiğini belirtti. Başkan Altınok Öz: “ Kartal Belediyesi’nin Marina Dragos Yelken Kulübü işbirliğiyle açtığı Yelken Yaz Okulu, Kartallı çocuk ve gençleri, deniz, rüzgâr ve yelkenle tanıştırıyor. Okulda 8-12 yaş grubundaki öğrenciler, emniyetli ve eğlenceli şekilde ücretsiz olarak yelken sporunu öğreniyor. Her sene ortalama 100 çocuk eğitim alıyor. Teorik ve pratik eğitimlerde çocuklar yelken sporu yaparken, doğaya nasıl uyum sağlayacaklarını öğrenip, sorunlar karşısında doğru ve hızlı karar verme yeteneklerini geliştiriyor. Milli yüzücülük yapmış olan eğitmenlerden yüzme konusunda da eğitim alan çocuklar, denize açılacağı yelkenlisinin donanımını kendi hazırlıyor. Çocuklar, güvenlik kontrollerini yaparak tekneyi suya indiriyor ve eğitmen gözetiminde eğitimlerini tamamlıyor. Yelken kursuna katılan çocukların yüzde 80’i de Kartallıdır.”

“Satranç stratejiyi öğretir”

Kartal Belediyesi olarak çocuklara satranç eğitimi verdiklerini sözlerine ekleyen Başkan Altınok Öz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Kartal Belediyesi; Kartal Kent Konseyi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle satranç turnuvaları düzenliyor. Diğer yandan Kartal Belediyesi her sene satranç kurslarıyla, kursiyerler için satranç turnuvaları düzenliyor. Satranç, çocuğa hamleleri öğretir. Strateji yapmasını geliştirir. Çocuklar satranç öğrenmeli.”

Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan Başkan Altınok Öz’e plaket

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün konuşmasının ardından Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, spora ve voleybola katkılarından dolayı Başkan Altınok Öz’e plaket takdim etti. Kartal Belediyesi Kız Voleybol Takımı sporcuları da Başkan Altınok Öz’e Kartal Belediyespor armalı atkı hediye etti. Başkan Altınok Öz de konuklarının ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Türkiye Voleybol Federasyonundan Başkan Altınok Öz’e Anlamlı Ziyaret   (1)

x