Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’dan Askerlik süresiyle ilgili açıklama

- Yorumlar

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, askerlik süresinin kısaltılmasıyla ilgili soru üzerine böyle bir düşüncelerinin olmadığını söyledi.

Askerlik süresinin kısaltılmasına ilişkin soru üzerine Bakan Yılmaz, açıklamada bulundu. Yılmaz, askerlik süresinin kısaltılmasıyla ilgili soru üzerine askerlik süresinin yeterince indirildiğini, şu aşamada daha fazla düşürülmesini düşünmediklerini belirtti.

Bir milletvekilinin, “Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) UFO ile ilgili bir çalışma olup olmadığını” sorması üzerine İsmet Yılmaz, “Bu konuyla ilgili bir bilgi yok. Ancak, Uzay Ajansıyla ilgili bir çalışma Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldı. Muhtemelen çok kısa bir zamanda gelir. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı bir ajans kurulmuş olacaktır” yanıtını verdi.

İsmet Yılmaz, “Suudi Arabistan uçakları Türkiye’ye geldi mi” şeklindeki soruyu, “Şu anda gelmedi, ancak keşif için geldiler. 4 tane F-16 uçağı gelecek, kararı verildi, keşfi yapıldı. Bugün gelmemiştir ama yarın gelebilir. Ama prensipte mutabakata varıldı, gelebilirsiniz denildi” diye yanıtladı.

x