CHP, Adnan Menderes’e sahip çıktı

- Yorumlar

Adnan Menderes ve arkadaşlarının anılarının bulunduğu Yassıada’nın imara açılmasına CHP’den tepkiler sürüyor.

İBB Meclis Grup Başkan Vekili Gülsever, “AK Parti, bırakın doğayı Menderes’in ruhuna bile saygı göstermiyor” dedi. 14 Şubat 2016 Pazar 20:42Bu haber 348 kez okundu. 3 0 Risale-i Nur yasağını Anayasa Mahkemesi’ne taşıyarak iptal ettiren CHP, bu sefer de Türk sağı için çok önemli bir değere sahip çıkarak direniş başlattı.

CHP, 27 Mayıs darbesinde Demokrat Parti lideri Adnan Menderes ve arkadaşlarının anılarının bulunduğu Yassıada’nın imara açılmasına, gerek suç duyuruları gerekse yaptıkları eylemlerle direniyor.

CHP GÜNDEME GETİRDİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever, Yassıada’da yaşanan tabiat katliamını kendilerinin gündeme getirdiğini hatırlattı. “Demokrat Parti’nin siyasi görüşlerinin devamı olduğunu söyleyen AK Parti, bırakın doğayı Adnan Menderes’in ruhuna bile saygı göstermiyor” diyen

Gülseven şöyle devam etti:
İMAR RANTI DÖNÜYOR
“Demokrat Parti milletvekillerinin tutulduğu o hücreleri falan yıkmışlar. Orası Demokrasi Adası olacak diye yola çıktılar ancak oraya kafeler, restoranlar, birtakım eğlence yerleri yapıyorlar. Bu adanın ruhuna da aykırı aslında. Müzeyi havuç olarak gösterip arkasında kendi imar rantına dayalı işlerini yapıyorlar. Adayı ‘yamyassı’ hale getirdiler. Adanın tepe kısımlarından çıkardıkları molozları denize döküyorlar, böylece yüzölçümü büyüyor ve ada enine genişliyor. ”
Erkan ACAR / ÖZGÜR DÜŞÜNCE

x