Kartal’da sokak ortasında bıçaklı bir kişi bir kadını rehin aldı

- Yorumlar

Kartal’da elinde bıçak bulunan bir kişi, sokak ortasında kadını rehin aldı. Elindeki bıçağı kadının boğazına dayayan kişiyi polis ikna etmeye çalıştı. Yaklaşık 2 saat sonra kadını rehin alan kişi ikna edildi. Kadın hastaneye götürülürken saldırgan ise gözaltına alındı.

SOKAKTAN GEÇEN KADINI REHİN ALDI

Dragos Mahallesi Şehit Mehmet Güvenç Sokak’ta alkollü olduğu sanılan bir kişi, sokaktan geçmekte olan bir kadını bıçakla rehin aldı. Bir duvarın dibine oturup kadının boğazına bıçak dayayan şahsı ikna etmek için olay yerine çok sayıda polis geldi. Uzun uğraşlara rağmen şahıs ikna edilemedi.

DİKKAT ÇEKEN SÖZLER

Şahsın polislerle konuşurken “Ben özgür bir vatandaşım, annem babam tehdit ediliyor, şantaj ediliyor.” dediği duyuldu. Ayrıca, “Maltepe Cezaevi’nde 2 yıl yattım ben. Cezaevi de biliyor ne eroin içmişim ne esrar içmişim. Bütün Türkiye’de bonzai içenin de Allah belasını versin…” şeklinde ifadeler kullandı.

2 SAATTE İKNA EDİLEBİLDİ

Bu arada şahıs, rehin aldığı kadından sigara istedi. Kadın bir eliyle çantasından sigara çıkarıp şahsa verdi. Kadının kendisinin de sigara içtiği görüldü. Yaklaşık 2 saat sonra kadını rehin alan kişi ikna edildi. Kadın hastaneye götürülürken saldırgan ise gözaltına alındı.

kartal-da-bicakli-kisi-kadini-sokak-ortasinda-8170451_2838_m

kartal-da-bicakli-kisi-kadini-sokak-ortasinda-8170451_5818_m

x