Meteoroloji iki uyarı birden yaptı

- Yorumlar

Meteoroloji; Erzurum, Kars, Ağrı ve Hakkari çevreleri için kar yağışı uyarısı yaptı. Öte yandan İstanbul’da hava parçalı yer yer çok bulutlu ve sağanak yağışlı olacak.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Erzurum, Kars, Iğdır, Batman ve Siirt çevreleri ile Marmara, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Isparta, Konya, Yozgat ve Kırşehir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Erzurum, Kars, Ağrı ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Hava sıcaklığı, iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, Türkiye genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ve Marmara’da kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege kıyıları, Manisa ile Kütahya’nın kuzey ilçelerinin, akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, Isparta çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kuzeybatısı ile Konya, Yozgat ve Kırşehir çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Çorum çevrelerinin, gece saatlerinden sonra Orta Karadeniz’in iç kesimlerinin sağanak yağışlı tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneydoğu kesimleri ile Erzurum, Kars, Iğdır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Erzurum, Kars, Ağrı ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu doğusu parçalı ve çok bulutlu, Batman ve Siirt çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

ANKARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı. (16)

İSTANBUL: Parçalı yer yer çok bulutlu ve sağanak yağışlı. (18)

İZMİR: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı.(17)

ADANA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (20)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (17)

SAMSUN: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu.(20)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı. (6)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu.(14)

x