Kartal Belediyesi 3 günlük kültür gezisi düzenledi

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, Kapadokya, Konya ve Hacı Bektaş’a 3 günlük kültür gezisi düzenledi. Geziye katılan Kartallıların yolculuğu, Neyzen Tevfik heykeli önünden başladı.

Kartal Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri ve Harp Malulleri, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği üyesi vatandaşlardan oluşan kafileyi Kartal Belediyesi Başkan Danışmanı Haydar Oğuz ve Kartal Belediyesi Kültür Müdürü Adem Uçar uğurladı. Geziye katılanlara iyi yolculuklar dileyen Oğuz, Kartal Belediyesi’nin kültürel etkinliklere yaptığı katkıların ve kültürel gezilerinin devam edeceğini söyledi.

Kartal Belediyesi Kültür Müdürü Adem Uçar ise gezi boyunca yapılan tüm konaklama ve yemek harcamalarının Kartal Belediyesi tarafından karşılanacağını belirterek katılımcılara iyi yolculuklar diledi. Yaklaşık 90 kişiden oluşan kafile 2 otobüs ile yola çıkarken, 3 günlük kültür gezisinin ilk durağı Konya olacak. Kartallıların ücretsiz faydalandığı gezinin ikinci durağı Nevşehir Kapadokya, 3. Durağı ise yine Nevşehir’e bağlı Hacı Bektaş ilçesi olacak.

Cuma günü Konya’nın tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret edecek olan kafile daha sonra Nevşehir Kapadokya’ya geçecek. Kapadokya Kartal Hotel’de 1 gece konaklayacak olan kafile ertesi gün Nevşehir’e bağlı Hacı Bektaş ilçesine geçecek ve burada Hacı Bektaş türbesini ziyaret edecek. Gezi, kafilenin Pazar gecesi İstanbul’a dönüşü ile sona erecek.

x