Baskan Öz ve misafirleri Kartallı esnafı dolaştı

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt ile Kartallı esnafı dolaştı. Ankara Caddesi ve Hamam Sokak’taki esnafı ziyaret eden Başkan Altınok Öz ve konuk başkanlar, Kartallı vatandaş ve esnaf tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

“Kartal’da dünü iyi bilmek lazım”

Esnaf ziyareti sırasında yöneticilerin, yönettikleri kenti çok iyi bilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Altınok Öz: “ Dün kartal nasıldı, şimdi nasıl oldu? Diye bakmalı. Kartal’ın dününü çok iyi bilmek gerekir. Yöneticilerin kentini çok iyi tanıması gerekir. Kentin değerlerini, geçmişini, kenti geçmişte yönetenlerin yönetim şekillerini algılamak için dünü iyi incelemek gerekir. Biz, sosyal demokrat bir belediyeyiz. Her alanda dönüşüm, yenilenme, çağdaşlaşma ve dünden gelen değerleri sahiplenip geleceği güzel kılmak bizim bakış açımız. İnsanın mutlu olacağı, doğanın çevrenin korunacağı, ayrımsız, talansız bir yaşam hedefliyoruz.” dedi.

“Dostluğu ve barışı pekiştirmeliyiz”

Genç nesillerin kardeşçe büyümesi gerektiğine işaret eden Başkan Altınok Öz, ön yargılardan soyutlanılması gerektiğini, Kartal’da bütün düşüncelerin ve kültürlerin kendilerini ifade edebileceklerini, dostluğun ve barışın pekiştirilmesini gerektiğini söyleyerek şöyle devam etti: “Önyargı duvarlarımızdan sıyrılabiliriz. Hiçbir ırk, inanç, mezhep ve kültür, diğerleri üzerinde üstünlük sağlamamalıdır. Çocuklara bütün bu kültürlerin, yaşadığımız evrenin bir parçası olduğunu anlatmalıyız. Hiç kimseyi ırk, dil din, mezhep ve kültür farkı nedeniyle öteki olarak görmemeli, tam tersine onları kucaklayarak dostluğu ve barışı pekiştirmeliyiz. Irk ve inanç farkına rağmen birbirlerini tanımasalar bile genç nesilleri kardeşçe büyütmeliyiz.”

BAŞKAN ALTINOK ÖZ KARTALLI ESNAFI DOLAŞTI  (7)

x