Kartal Belediyesi kreş öğrencileri Pera Müzesi’ni gezdi

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, Çocuk Gelişim Merkezlerinde eğitim gören miniklerin sanat ve kültür değerlerini yerinde görmeleri amacıyla programlar düzenlemeye devam ediyor.

Kartal Belediyesi’ne bağlı Begüm Yavuz, Hürriyet ve Gümüşpınar Çocuk Gelişim Merkezleri’nde eğitim gören öğrenciler, program dahilinde Pera Müzesi’ni ziyaret etti. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay ve Çocuk Gelişim Merkezleri Müdürü Ali Kemal Özdemir’in de katıldığı ziyarette minikler, kreş sorumluları ve öğretmenlerinin refakatinde Pera Müzesi’ni gezdi.

Kahve kültürünün doğuşundan günümüze kadar gelen evrelerinin yer aldığı bölümle gezilerine başlayan minikler, müzenin geneline büyük ilgi gösterdi. Gezi sırasında çocuklar için, çamuru şekillendirebilecekleri eğlenceli ve eğitici bir etkinlikte yer aldı. Daha sonra Alberto Giacometti’nin Türkiye’de ilk kez açılan sergisini ve Osman Hamdi Bey’in eserlerinin yer aldığı sergi alanını ziyaret eden öğrenciler, Anadolu’da tartı ve ölçünün ilk örneklerinin bulunduğu bölüme de ilgi gösterdi.

Kartal Belediyesi’nin Pera Müzesi ziyaretleri, önümüzdeki günlerde, Kartal Belediyesi’ne bağlı diğer 8 kreşteki çocuklar için de düzenlenecek.

x