Kartal Belediyesi kreş öğrencileri Pera Müzesi’ni gezdi

Kartal Belediyesi, Çocuk Gelişim Merkezlerinde eğitim gören miniklerin sanat ve kültür değerlerini yerinde görmeleri amacıyla programlar düzenlemeye devam ediyor.

Kartal Belediyesi’ne bağlı Begüm Yavuz, Hürriyet ve Gümüşpınar Çocuk Gelişim Merkezleri’nde eğitim gören öğrenciler, program dahilinde Pera Müzesi’ni ziyaret etti. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay ve Çocuk Gelişim Merkezleri Müdürü Ali Kemal Özdemir’in de katıldığı ziyarette minikler, kreş sorumluları ve öğretmenlerinin refakatinde Pera Müzesi’ni gezdi. Kahve kültürünün doğuşundan günümüze kadar gelen evrelerinin yer aldığı bölümle gezilerine başlayan minikler, müzenin geneline büyük ilgi gösterdi. Gezi sırasında çocuklar için, çamuru şekillendirebilecekleri eğlenceli ve eğitici bir etkinlikte yer aldı. Daha sonra Alberto Giacometti’nin Türkiye’de ilk kez açılan sergisini ve Osman Hamdi Bey’in eserlerinin yer aldığı sergi alanını ziyaret eden öğrenciler, Anadolu’da tartı ve ölçünün ilk örneklerinin bulunduğu bölüme de ilgi gösterdi.

Kartal Belediyesi’nin Pera Müzesi ziyaretleri, önümüzdeki günlerde, Kartal Belediyesi’ne bağlı diğer 8 kreşteki çocuklar için de düzenlenecek.

“Çocuklarımız Sanatla Küçük Yaşta Buluşmalı”
Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, Kartal’da sayıları 1 iken 11’e çıkan kreşlerde eğitim gören 605 öğrenciyi, yaş ve gelişimlerine uygun etkinliklere götürerek kültür ve sanat ile buluşturmaya devam edeceklerini vurguladı. Okay, ” Sayın Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’ün her zaman vurguladığı gibi Kartal Belediyesi olarak kültür ve sanat olmazsa olmazımızdır. Çocuklarımız sanatla küçük yaşta buluşmalı. Bu anlayışla çocuklarımız için bu tür etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.

KREŞ PERA GEZİSİ (4)

KREŞ PERA GEZİSİ (12)

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar