Kartal Kadın Girişimcilik Destek Birimi’nden 3 ayda 83 kadına destek

- Yorumlar

Kartal’da girişimci kadınlar, Girişimcilik Destek Birimleri Projesi ile desteklenmeye devam ediyor. İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı tarafından yürütülen “Dar Gelirli Kadınlar İçin Girişimcilik Destek Birimleri Projesi”, Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Kartal Kadın Kooperatifi işbirliği ile girişimci kadınlarla buluşmaya devam ediyor.

Proje kapsamında Aralık ayından bu yana 83 kadına girişimcilik eğitimi verildi. Projenin birinci adımını oluşturan girişimcilik eğitimleri devam ederken bir yandan da projenin ikinci adımı olan ‘Uzman Buluşturmaları’ ile 104 kadına ulaşılarak mevcut beceri ve üretimlerini, piyasada talep edilebilir ve satılabilir hale nasıl getirebilecekleri konularında eğitim verildi.

Proje aynı zamanda eğitim çalışmaları sayesinde birbirleriyle tanışma fırsatı bulan ve yalnız olmadıklarını gören Kartallı girişimci kadınların bir dayanışma ağı oluşturmasına da katkı sağladı. Girişimcilik Destek Birimi öncülüğünde bilgi ve deneyimlerini eğitim programı haline getirmeye başlayan katılımcılar, farklı mahallelerden kendileri gibi girişimci kadınlarla biraraya gelerek deneyimlerini paylaşıyor. Bu kapsamda ilk olarak 3 Mart 2016’da ‘E-ticaret’ İçin ‘Ürün Fotoğrafçılığı’ konusunda Şükran Torun tarafından, 9 Mart 2016’da ise ‘Tasarımda Renk Uyumu’ konusunda Mehtap Doğan tarafından iki eğitim çalışması gerçekleştirilerek 46 kadına ulaşıldı.

Mehtap Doğan, ” Benim gibi kendi ufak işlerini başlatmak konusunda çaba gösteren kadınlara katkıda bulunabildiğim için çok mutlu oldum. Birlikten kuvvet doğar. Kadının gücünü göstereceğiz” dedi. Şükran Torun ise “Girişimcilik Destek Birimi’ne, bizleri biraraya getirdikleri için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Girişimcilik Destek Birimi, 18 Mart 2016’da Okan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Zeynep İyiler tarafından verilecek ‘E-ticaret ve Pazarlama’ eğitiminin yanısıra çeşitli mahallerde düzenlenecek girişimcilik ve ürün geliştirme eğitimleri ile girişimci kadınlarla biraraya gelmeye devam edecek.

Programlar hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için:
0 216 280 64 05
Hürriyet Mahallesi Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi, Kartal Kadın Kooperatifi Ofisi, Kat 4

KADIN GİRİŞİMCİLİK DESTEK BİRİMİ (2)

x