HDP’den ‘İstanbul’da Newroz’ açıklaması

- Yorumlar

HDP İstanbul Newroz Miting Tertip Komitesi, İstanbul’daki Newroz kutlamalarına ilişkin açıklama yaptı.

HDP İstanbul Newroz Miting Tertip Komitesi, İstanbul’daki Newroz kutlamalarını Bakırköy’deki pazar alanında gerçekleştirmek üzere İstanbul Valiliği’ne resmi başvuruda bulunduklarını açıkladı.

HDP İstanbul İl Eş Başkanı Cesim Soylu ve İstanbul Newroz Miting Tertip Komitesi üyeleri, 20 Mart Pazar günü Bakırköy Pazar Alanı’nda yapmayı planladıkları Newroz ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

FİĞEN YÜKSEKDAĞ KATILACAK
DHA’nın haberine göre, İstanbul Valiliği’ne gerekli başvuruları 10 gün önce yaptıklarını belirten Komite Başkanı Suat Çorlu, “Geçtiğimiz hafta içinde etkinliğimiz ile ilgili bütün dosya tamamlanarak valiliğe iletilmiş oldu. Şuan sadece hem valilikle hem de alanla ilgili yapacağımız güvenlik toplantıları ve hazırlıklar için beklemek durumundayız. Yapılması gereken bütün yasal başvurular tamamlanmış durumda. Hem valilikle hem de emniyetle yaptığımız görüşmelerde, şu an için herhangi bir pürüzün ve sıkıntının olmadığına dair bize bilgilendirmelerde bulundular. İstanbul Newrozumuza HDP Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ ve Demokratik Bölgeler Partisi Eş Başkanı Kamuran Yüksek konuşmacı olarak katılacak” dedi.

Newroz için Bakırköy’deki pazar alanını kendilerinin tercih ettiğini söyleyen İl Eş Başkanı Cesim Soylu ise, “Ne yazık ki Newroz Bayramı’nı hiç de bir bayram havasında karşılamıyoruz. hergün yeni bir olayla yeni bir acıyla uyandığımız böylesi bir süreçte Newroz’u karşılıyoruz” diye konuştu.

x