‘Canlı bombanın kimliği kesinleşti, kimliği açıklandı’

- Yorumlar

DHA, İstiklal Caddesi’ndeki saldırısıyı gerçekleştiren canlı bombanın Mehmet Öztürk olduğunun DNA testiyle kesinleştiğini duyurdu.

Taksim İstiklal Caddesi’ndeki saldırıdaki canlı bombanın kimliğinin tespit edildiği belirtildi. Bu habere göre, kimliğine DNA testiyle ulaşılan canlı bomba Mehmet Öztürk.

DHA’nın haberine göre, saldırıyı gerçekleştiren canlı bombanın Mehmet Öztürk olduğu DNA testiyle kesinleşti. Haberde, Adli Tıp Kurumunda aile yakınlarından örneklerle parçalanan canlı bombadan kalan örnekler uyuştu. Canlı bombanın Mehmet Öztürk olduğu kesin olarak belirlendiği belirtildi.

İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki İstiklal meydanı dün canlı bomba saldırısı ile sarsılmış, saldırıda üçü İsrail, biri de İran vatandaşı olmak üzere dört kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıda yaralanan 39 kişiden yedisinin durumunun ağır olduğu belirtilirken, 24 yaralının yabancı uyruklu olduğu açıklanmıştı.

İki isim öne çıkmıştı

Saldırıyla ilgili olarak iki isim üzerinde yoğunlaşılıyordu. Bunlardan biri geçtiğimiz yıl Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Adana Seyhan ve Mersin Akdeniz ilçe binalarına yapılan bombalı saldırıların şüphelisi ve “IŞİD militanı” olarak arananlar listesinde yer alan Savaş Yıldız’dı.

Diğer isim ise IŞİD’e katıldığı düşünülen ve “terör nitelikli kayıp şahıs” olarak aranan, Antep doğumlu Mehmet Öztürk’tü.

x