Kartal Belediyesi kreş öğrencileri Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’ni gezdi

- Yorumla

Kartal Belediyesi’ne bağlı Atalar Merkez, Kordonboyu kreşlerinde eğitim gören toplam 62 çocuk, Kartal Belediyesi’nin her yıl düzenlediği ‘Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’ni ziyaret etti. Muhteşem zaferin 101. yıldönümü olması nedeniyle vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği müzedeki malzemeleri inceleyen öğrenciler, öğretmenlerini de soru yağmuruna tuttular.

Kartal Belediyesi Ekolojik Pazar Etkinlik Çadırı’nda açılan ‘Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’; 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümünde ziyaretçi akınına uğradı. Kartal Belediyesi’nin her yıl düzenlediği Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’nin ziyaretçileri arasında kreş öğrencileri de yer aldı. Kartal Belediyesi’ne bağlı 2 kreşe devam eden 62 öğrenci, gün boyunca müzeyi ziyaret etti.

Öğretmenlerinin eşlik ettiği minikler, müzedeki eserleri incelediler. Kartal Belediyesi’ne bağlı Atalar Merkez, Kordonboyu kreşlerine devam eden minikler, Çanakkale Savaşı’nda kullanılan mühimmat, askeri teçhizat, kişisel eşyalar ve daha pek çok malzeme ve belgeyi incelediler. Sıhhiye çadırı ve maket mezar taşlarını da inceleyen öğrencilere, her iki kreşte görev yapan öğretmenler de panolardaki yazıları okuyarak bilgi verdiler.

Atalar Merkez Kreşi’nden 6 yaş grubu 4 sınıftan toplam 41 öğrenci, Kordonboyu Kreşi’nden ise 5 yaş grubu 2 sınıftan toplam 21 öğrenci müzeyi gezdi. Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’nde yer alan anı defterinde yer alan ve daha önce ziyarette bulunan öğrencilerin yazdığı anlamlı ve duygu dolu satırlar dikkat çekti. Gün boyunca yoğun ziyaretçi akınına uğrayan müzede; Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybeden ve kütüğü Kartal’da olan şehitler için de bir bölüm bulunuyor.

ATALAR VE KORDONBOYU KREŞ ÇANAKKALE (4)

x
Yorumlar