Kartal’da kaybolan Beratcan Karakütük’ten acı haber

Kartal’da kaybolan Beratcan Karakütük’ten acı haber geldi. 15 gündür kayıp olan minik Beratcan’ın cesedi bulundu. Kartal’da 15 gündür kayıp olan ve her yerde aranan Beratcan Karakütük’ün cesedi, Tuzla Tepeören’de ormanlık alanda buldu. 15 gündür kayıp olan minik Beratcan Karakütük’ün öldürüldüğü anlaıldı.

Kartal’da 15 gün önce esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduktan sonra Tuzla’da ormanlık alanda cesedi bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük’ü öldürdüğü şüphesiyle bir servis şoförünün polis tarafından arandığı belirtildi.

Beratcan’ın cesedinin, şüphelinin aracındaki GPS ve kullandığı cep telefonu baz sinyallerinin takip edilerek bulunduğu öğrenildi. Polis şimdi şüpheliyi yakalamak için operasyonları sürdürüyor.

Beratcan Karakütük’ün cesedi bulundu

İlkokul öğrencisi Beratcan Karakütük’ün kaybolmasının ardından ailesi ve polisin yanı sıra vatandaşlar da seferber oldu. Olayla ilgili ihbarlar değerlendirilirken, özel eğitimli köpeklerin de katılımıyla arama çalışmaları yapılmıştı.

Çocuk Şube ve Asayiş Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen çalışmalar kapsamında olayla ilgili alınan tüm ihbarlar değerlendirildi. Tepeören’de ormanlık alanda bir su kanalının içinde talihsiz çocuğun cesedine ulaşıldı.

Cesetle ilgili yapılan incelemelerde cesedin Beratcan’a ait olduğu ve boğularak öldürüldüğü tespit edildi. Kesin ölüm nedeninin ise Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak olan incelemelerde belirleneceği öğrenildi.

Servis şoförü aranıyor

Beratcan’ın cesedine, olayın bir numaralı şüphelisi olan servis şoförünün cep telefonunun baz istasyonundan aldığı sinyal ve aracının GPS bilgileri üzerinden ulaşıldığı belirtildi.

Servis şoförünün aileyi de tanıdığı ve olay günü Beratcan’ın kaybolduğu yerde görüldüğü öğrenildi. Polisin takip ettiği sinyal bilgileri sonucu aramayı yaparak cesede ulaştığı bildirildi.

Cinayet Büro Amirliği’ne bağlı ekiplerin ortadan kaybolan servis şoförünü yakalamak için operasyonları sürdüğü öğrenildi. Olayın üzerindeki esrar perdesini şüphelinin vereceği ifadenin aydınlatacağı belirtildi.