Kartallı çocuklar 17 bin deniz ve kara canlısıyla tanıştı

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, Dünya Su Günü ve Orman Haftası kapsamında çocukların çevre bilincinin yükselmesine yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyor. Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, bu çalışmalar kapsamında Sabri Taşkın İlkoğretim Okulu 4-F sınıfı ögrencileri ile birlikte İstanbul Akvaryum’a bir gezi düzenledi.

Gezide öğrencilere öğretmenlerinin yanısıra Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü dr. Dilek Kars da eşlik etti. İstanbul Akvaryum’u büyük bir ilgi ve heyecanla gezen öğrenciler, 1500 farklı türden 17 bin deniz ve kara canlısını yakından izleme ve inceleme fırsatı buldu. Gezi sırasında çocuklara bilgi veren Kars, ‘Su, canlıların yaşaması için hayati öneme sahiptir. Nüfusun hızla artması, buna karşılık su kaynaklarının sabit kalması nedeniyle su ihtiyacı her geçen gün atrmaktadır. Suların % 98’i okyanuslarda ve iç denizlerde bulunmakta fakat tuzlu olduğu için içme suyu olarak kullanılamamaktadır. Dünyadaki suların ancak % 2.5’i tatlı sudur. Bunun da % 87’si buzullarda, toprakta, atmosferde ve yeraltında bulunduğundan kullanılamaz durumdadır. Bu yüzden suyumuza sahip çıkalım” dedi.

Sabri Taşkın İlkoğretim Okulu 4-F sınıfı öğretmeni Gönül Ünal da gezi nedeniyle ‘Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür etti.

ÇEVRE AKVARYUM GEZİSİ (3)

ÇEVRE AKVARYUM GEZİSİ (7)

x