Beratcan son yolculuğuna uğurlandı, katil zanlısı her yerde aranıyor..

- Yorumlar

Kartal’da 15 gün önce esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduktan sonra Tuzla’da ormanlık alanda cesedi bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük’ün ölümünde yeni detaylar ortaya çıktı. Polis Beratcan’ı öldürdüğü şüphesiyle servis şoförü E.K.’yi her yerde arıyor. Öte yandan, helallik alınmak üzere evinin önüne getirilen Beratcan’ı, yüzlerce kişi karşıladı. Anne Türkan Karakütük, “Senin kanını yerde koymam yavrum. Sana uzanan elleri kopar yavrum. Sana bunu yakıştıranları yaşatmam yavrum…” diyerek gözyaşı döktü.

İlkokul öğrencisi Beratcan Karakütük’ün kaybolmasının ardından ailesi ve polisin yanı sıra vatandaşlar da seferber olmuştu. Olayla ilgili yapılan her türlü ihbar değerlendirilirken, çevrede yapılan özel eğitimli polis köpeğinin de katıldığı çalışmalarda sonuç alınamamıştı. Polis, yaptığı çalışmalarda talihsiz çocuğun cesedini Tuzla, Tepeören köyü piknik alanında bulmuştu. Yapılan ilk incelemede Beratcan Karakütük’ün boğularak öldürülmüş olma ihtimali öne çıkmıştı.

1214557_7d8258068d2f22950644d0259c88df08_640x640

1214557_d3920a23a34fcd5c80570dfa922bc099_640x640

CESET ŞÜPHELİNİN TELEFON VE GPS SİNYALLERİ TAKİP EDİLEREK BULUNDU

Polisin Beratcan’ın cesedine, olayın bir numaralı şüphelisi servis şoförü E.K.’nın cep telefonu baz sinyalleri ve aracındaki GPS bilgilerini kullanarak ulaştığı öğrenildi. Aileyi tanıdığı öğrenilen servis şoförünün olay günü de Beratcan’ın kaybolduğu yerde olduğu belirtildi. Şüphelinin okul çıkışı Beratcan’ın yanına yaklaşarak bir bahaneyle aracına aldığı daha sonra öldürdüğü tahmin ediliyor. Polisin sinyal bilgilerini takip edip şüphelinin aracıyla geçtiği yerlerde yoğun bir şekilde arama yaparak cesede ulaştığı belirtildi.

ANNE İLE TELEFON KAYITLARI TESPİT EDİLDİ

Anadolu Ajansı’nın geçtiği habere göre, şüpheli ile çocuğun annesi arasında telefon kayıtları tespit edildiği kaydedildi.

katil-sofor

ŞÜPHELİ HER YERDE ARANIYOR

Cinayet Büro Amirliğine bağlı ekiplerinin, ortadan kaybolan servis şoförü E.K.’yı yakalamak için yürüttüğü çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Şu ana kadar E.K.’nın saklandığı yeri bulmak için yapılan çalışmalarda 3 kişinin bilgisine başvurulmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilip ifadelerinin alındığı öğrenildi. Öte yandan şüphelinin, iki gün önce evinin yakınlarında yapılan başka bir konuyla ilgili operasyon sırasında polislerin kendisini almaya geldiğini sanarak kaçtığı ve ortadan kaybolduğu öğrenildi.

1

YÜZLERİ KİŞİ KARŞILADI

Beratcan Karakütük’ün cenazesi Adli Tıp Kurumu’ndaki işlemlerinin ardından helallik alınmak üzere evinin önüne getirildi. Beratcan’ı Kartal Kurfalı Mahallesi’ndeki evinin önünde yüzlerce kişi karşıladı. Baba Ergün Karakütük, evinin yanında kurulan çadırda taziyeleri kabul ederken, anne Türkan Karakütük ise fenalık geçirdi.

56f3f56a67b0a94a1c3cf649

“SENİN KANINI YERDE KOYMAM YAVRUM”

Cenaze aracı evinin önüne geldiği sırada anne Türkan Karakütük, “Senin kanını yerde koymam yavrum. Sana uzanan elleri kopar yavrum. Sana bunu yakıştıranları yaşatmam yavrum…” diyerek gözyaşı döktü.

Daha sonra fenalaşıp baygınlık geçirten anneye, evin önünde bekleyen ambulansta müdahale edildi. Helallik alındığı sırada, Baba Ergun Karakütük ve sokakta toplanan yüzlerce kişi gözyaşlarını tutamadı.

1214557_5d3a79481aea5c7382c68d342453542a_640x640

“ADALETE SONSUZ GÜVENİYORUM”

Baba Ergun Karakütük, “Kesinlikle böyle bir şey beklemiyordum. Emniyet güçlerimiz ilgileniyor. Bir şüpheli var. Bize net olarak bir şey söylemediler. Ben adalete sonsuz güveniyorum ve bunu yapana en ağır cezayı verecek. Tek temennim o. Başka bir şey demiyorum “ dedi.

Bu arada, yan tarafta bulunan inşaatın üzerine çıkan bazı vatandaşlar da, “katile idam” , “Beratcan ölmedi, kalbimizde yaşıyor” ve “çocuklara dokunan eller kırılsın” şeklinde sloganlar attı. Cenazenin gelmesini bekleyen mahalleli de alkışlar eşliğinde bu sloganlara eşlik etti.

1214557_26b505e2f895be7010d828e5d3633bd0_640x640

CENAZE MEMLEKETE GÖNDERİLDİ

Beratcan’ın cenazesi, evinin önünde alınan helalliğin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Karabük’ün Yenice ilçesi Cihanbey köyüne götürüldü.

x